Szef sędziów: W meczu Wisły Kraków sędzia podjął słuszną decyzję

Zbigniew Przesmycki, szef Kolegium Sędziów, uważa, że poziom sędziowania idzie w górę, a w meczu Wisły z Pogonią Sebastian Jarzębak nie popełnił błędu - czytamy w Przeglądzie Sportowym.
W ostatnim tegorocznym spotkaniu ligowym pomiędzy Wisłą a Pogonią, sędzia Sebastian Jarzębak podjął kilka kontrowersyjnych decyzji. Krakowianie mieli do niego szczególne pretensje za nieodgwizdanie rzutu karnego w momencie, gdy jeden ze szczecińskich graczy zagrał ręką we własnym polu karnym. Również Pogoń miała do sędziego żal, że po faulu Michała Miśkiewicza nie pokazał bramkarzowi Wisły czerwonej kartki.

Przesmycki usprawiedliwia sędziego Jarzębaka. - Czy w ostatnim meczu Wisła - Pogoń sędzia podjął błędną decyzję, nie pokazując czerwonej kartki bramkarzowi Wisły? Otóż zapewniam, że podjął prawidłową decyzję - wyjaśnia w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Szef komisji sędziów nie odniósł się jednak do sytuacji, w której piłkarz Pogoni zagrał ręką we własnym polu karnym. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wisły 2:1, dzięki czemu krakowianie zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli.