Pogoń na stadionie Wisły wygrywa tylko z Jackiem Bednarzem w składzie [BILANS]

Gdy ostatni raz Pogoń Szczecin wygrała na obiekcie przy ul. Reymonta, w jej składzie grał obecny Jacek Bednarz, prezes Wisły.
W XXI wieku Wisła przegrała z Pogonią tylko raz (we wrześniu 2012 roku). Wcześniejsza porażka miała miejsce dopiero w sierpniu 2000 roku. Była to ostatnia wygrana Pogoni na obiekcie Wisły.

W bramce szczecinian stał Radosław Majdan, późniejszy bramkarz krakowskiego klubu, a w obronie występował jej dawny zawodnik Kazimierz Węgrzyn. Prawym pomocnikiem Pogoni był Bednarz. Były piłkarz Legii Warszawa zaliczył wtedy asystę przy pierwszej bramce dla drużyny ze Szczecina, kiedy to przedarłszy się prawą flanką podał do niekrytego Sergiusza Wiechowskiego, a ten pewnie pokonał Artura Sarnata. Bednarz zobaczył też od sędziego Grzegorza Kasperkowicza żółtą kartkę za zagranie piłki ręką.

W ataku szczecinian grali też brazylijski skrzydłowy Brasilia i Krzysztof Kaliciak, którzy do Pogoni przyszli w 2000 roku z Wisły. Brazylijczyka zmienił pod koniec spotkania inny wiślak - Daniel Dubicki, który asystował przy drugiej bramce Wiechowskiego, a Wisła odpowiedziała tylko trafieniem Tomasza Frankowskiego z rzutu karnego.

Od tego czasu Wisła cieszyła się dwunastoma meczami z rzędu bez porażki przeciwko Pogoni. Od 2001 roku krakowianie pokonali szczecinian dziewięciokrotnie, sześć razy padł remis, a ekipa ze Szczecina wygrała tylko raz. W pierwszym meczu obydwu drużyn w tym sezonie, pod koniec sierpnia tego roku, nie padła żadna bramka i mecz zakończył się remisem.