Były rozgrywający Wisły z asystą w Ligue 1

Maor Melikson zaliczył asystę w środowym spotkaniu Valenciennes z Nantes. Mimo to jego drużyna przegrała na wyjeździe 1:2.
Rozgrywający z Izraela wyszedł w pierwszym składzie 18. drużyny Ligue 1, a w 52. minucie po jego podaniu gola zdobył Jose Saez. Mimo prowadzenia przyjezdni ostatecznie przegrali, a drugą z bramek stracili minutę przed końcem. Trzy minuty wcześniej boisko opuścił były gracz Wisły.

Melikson gra w Valenciennes od stycznia. Do Francji przeszedł z Wisły Kraków, w której występował przez dwa i pół sezonu. W 46 meczach w ekstraklasie strzelił sześć goli. Najlepiej prezentował się wiosną 2011 roku. W pierwszej rundzie w klubie w 15 spotkaniach cztery razy trafił do siatki rywali, a w czerwcu świętował zdobycie mistrzostwa Polski.