Znalazł się chętny na kupno Wisły. "To korzystne dla mojego biznesu"

PRZEGLĄD PRASY. Bogusław Cupiał sprzeda Wisłę Kraków? Według "Faktu" znalazł się chętny na kupno zadłużonego klubu. To jeden z najbogatszych Polaków.
Według gazety Wiesław Włodarski, właściciel koncernu Food Care, który wspiera krakowian, polską reprezentację, ale też angażuje się w inne inicjatywy sportowe, nie wyklucza odkupienia Wisły od Cupiała.

- Jestem fanem sportu, kibicuję polskim klubom, Wiśle również. Mam świadomość, że posiadanie własnego klubu piłkarskiego byłoby korzystne dla rozwoju mojego biznesu. Dlatego ze zrozumiałych względów nie wykluczam takiej możliwości - podkreśla Włodarski w rozmowie z "Faktem".

Włodarski zajmuje 39. miejsce na liście najbogatszych Polaków według rankingu Forbesa. Biznesmen daje do zrozumienia, że kluczowa będzie pozycja krakowian na koniec sezonu. - W tym sezonie Wisła gra ciekawszą i skuteczniejszą piłkę. Wierzę, że może walczyć o najwyższe trofea, a jak wiemy, prezes Bogusław Cupiał zawsze stawiał przed sobą ambitne cele. Myślę, że pozycja Wisły na koniec tego sezonu może być decydująca w kontekście przyszłości - dodaje Włodarski.

Cupiał inwestuje w Wisłę od 1997 roku. Kilka razy myślał o sprzedaży klubu, ale gdy sześć lat temu zgłosił się do niego Waldemar Kita, nie podjął rozmów. Ostatnio Franciszek Smuda, trener Wisły, przekonywał w rozmowie z krakow.sport.pl, że właściciel odzyskał entuzjazm i chce zbudować mocny zespół.

- Pamiętam, że jak Telefonikę dopadł kryzys, to nie było zmiłuj. Tak samo jest w Wiśle - po ostatnim okresie ma rękę na pulsie. I dobrze, bo lepiej pracuje się w klubie, który jest zdrowy finansowo. Nikt nie lubi mieć długów, więc właściciel jak najszybciej chce z nich wyjść. Może za pół roku lub rok to się uda i wtedy w szybkim tempie spróbujemy zbudować silny klub - przekonywał Smuda.

Czy Cupiał sprzeda klub Włodarskiemu?