Sport.pl

Znalazł się chętny na kupno Wisły. "To korzystne dla mojego biznesu"

PRZEGLĄD PRASY. Bogusław Cupiał sprzeda Wisłę Kraków? Według "Faktu" znalazł się chętny na kupno zadłużonego klubu. To jeden z najbogatszych Polaków.
Według gazety Wiesław Włodarski, właściciel koncernu Food Care, który wspiera krakowian, polską reprezentację, ale też angażuje się w inne inicjatywy sportowe, nie wyklucza odkupienia Wisły od Cupiała.

- Jestem fanem sportu, kibicuję polskim klubom, Wiśle również. Mam świadomość, że posiadanie własnego klubu piłkarskiego byłoby korzystne dla rozwoju mojego biznesu. Dlatego ze zrozumiałych względów nie wykluczam takiej możliwości - podkreśla Włodarski w rozmowie z "Faktem".

Włodarski zajmuje 39. miejsce na liście najbogatszych Polaków według rankingu Forbesa. Biznesmen daje do zrozumienia, że kluczowa będzie pozycja krakowian na koniec sezonu. - W tym sezonie Wisła gra ciekawszą i skuteczniejszą piłkę. Wierzę, że może walczyć o najwyższe trofea, a jak wiemy, prezes Bogusław Cupiał zawsze stawiał przed sobą ambitne cele. Myślę, że pozycja Wisły na koniec tego sezonu może być decydująca w kontekście przyszłości - dodaje Włodarski.

Cupiał inwestuje w Wisłę od 1997 roku. Kilka razy myślał o sprzedaży klubu, ale gdy sześć lat temu zgłosił się do niego Waldemar Kita, nie podjął rozmów. Ostatnio Franciszek Smuda, trener Wisły, przekonywał w rozmowie z krakow.sport.pl, że właściciel odzyskał entuzjazm i chce zbudować mocny zespół.

- Pamiętam, że jak Telefonikę dopadł kryzys, to nie było zmiłuj. Tak samo jest w Wiśle - po ostatnim okresie ma rękę na pulsie. I dobrze, bo lepiej pracuje się w klubie, który jest zdrowy finansowo. Nikt nie lubi mieć długów, więc właściciel jak najszybciej chce z nich wyjść. Może za pół roku lub rok to się uda i wtedy w szybkim tempie spróbujemy zbudować silny klub - przekonywał Smuda.

Czy Cupiał sprzeda klub Włodarskiemu?
Więcej o:
Komentarze (16)
Znalazł się chętny na kupno Wisły. "To korzystne dla mojego biznesu"
Zaloguj się
 • drugi_flanela

  Oceniono 160 razy 142

  Błagam, tylko nie Włodarski. To jeden z najbardziej "śliskich" biznesmenów w PL. Cupiał ma jedna podstawowa zaletę - ma emocjonalny stosunek do klubu, a więc nie porzuci tego jako niechcianej zabawki. Włodarski, jak widać po sposobie jaki próbował orżnąć Michalczewskiego, nie daje takiej pewności. A klub nie powinien byc zachcianką, albo biznesowym pomysłem, który później przestanie się w excelu opłacać i pójdzie do piachu.

 • adams3872

  Oceniono 78 razy 74

  czemu nie usuwacie wpisów pod każdym artykułem o namierzaniu telefonów ????
  chyba ,że to wasza sprawka ,reklama czy też szukanie idiotów co podadzą swoje dane ?

 • mum-foha

  Oceniono 73 razy 63

  Pan Włodarski daje do zrozumienia, że decydująca będzie pozycja Wisły na koniec sezonu... Na litość boską! Kupowanie klubu piłkarskiego na podstawie osiągnięć w jednym sezonie pozwala wysnuć wniosek jeden - był Wojciechowski, będzie Włodarski. Ten sam typ sportowego inwestora... A Pan Cupiał zasługuje na WIELKI SZACUNEK. Drugiego takiego pozytywnego zapaleńca w Polsce nie ma (nie mam tu na myśli tylko piłki nożnej). Przykłady? Ww Pan JSW, Solorz, Karkosik,Bekdas, Ptak. Wszyscy chcieli działać tak, jak to robią w biznesie. Maksymalny zysk(tu wynik sportowy) - minimalny czas(tu jeden sezon). Panie Cupiał - współczuję Panu upokorzeń dostarczanych przez Pana piłkarzy, ale niech Pan nie oddaje klubu w kolejne szemrane ręce.

 • bbr1989

  Oceniono 52 razy 32

  I co, będzie jak z Polonią W?

  futbolowewiesci.blox.pl
  facebook.com/FutboloweWiesci1

 • and102102

  Oceniono 40 razy 30

  PRZEGLĄD PRASY. Bogusław Cupiał sprzeda Wisłę Kraków? Według "Faktu" znalazł się chętny na kupno zadłużonego klubu. To jeden z najbogatszych Polaków.

  A już myślałem, że to Solorz...

 • jozefnarwani

  Oceniono 29 razy 25

  Prędzej Cupiał dzieci by sprzedał, niż Wisłę :)
  ----

  "(...) Wtedy też łączne wpływy klubów Ekstraklasy z transferów oscylowały wokół rekordowych 23 milionów euro. Sezon później było to 19, potem 15, a przed bieżącymi rozgrywkami 9 milionów euro."
  Całośc na NO LOOK, NO PASS

 • bartassa

  Oceniono 38 razy 14

  a ja to bym chciał, żeby znalazł się chętny na kupno mojej "starej" !!
  tanio oddam i dopłacę - zupełnie jak w naszej piłce :))

 • qwer120

  Oceniono 17 razy 13

  Wszyscy tylko nie Włodarski, to będzie koniec tego klubu. Jaki jest Włodarski to przekonał się już D.Michalczewski.
  Nie wierzę żeby Włodarski wyłożył kasę na transfery, bo jest za cienki, chyba że na piłkarzy Kmity Zabierzów albo Świtu Krzeszowice

 • wojtuniadjv

  Oceniono 19 razy 13

  Mnie też Fakt może zapytać i ja też nie wykluczam. I co z tego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX