Wisła szuka w Brazylii! Będzie klubem partnerskim Atletico Paranaense?

Jak donosi brazylijski serwis globoesporte.com działacze Wisły chcą nawiązać współpracę z klubem z Kurytyby. Na celowniku są już dwaj ofensywni gracze!
Jak czytamy w brazylijskim portalu, Zdzisław Kapka, dyrektor sportowy Wisły, i skaut Marcin Kuźba oglądali spotkanie Atletico Paranaense z Atletico Mineiro (1:0). Zdaniem dziennikarzy krakowianie szukają środkowego pomocnika i napastnika, ale chcieliby też nawiązać współpracę z klubem z Kurytyby.

"Przedstawiciele Wisły skupiają się na poszukiwaniach zawodników z drużyny do lat 23. Młodzi piłkarze Atletico są na razie na wakacjach, ale wracają do treningów z końcem miesiąca. Przyszłość kilku zawodników jest niepewna, bo niektórzy będą zbyt wiekowi, by występować w zespole młodzieżowym" - czytamy w globoesporte.com.

Zdaniem dziennikarzy Kapka i Kuźba zainteresowali się dwoma zawodnikami. W artykule mowa jest o Edigarze Junio i Taibersonie.

Pierwszy z nich przebywa obecnie na wypożyczeniu w klubie Joinville. W 19 meczach brazylijskiej Serie B strzelił cztery gole. 20-letni Taiberson to środkowy pomocnik, który ma za sobą występy w pierwszej drużynie. W tym roku zagrał w pięciu meczach rozgrywek stanowych i strzelił gola w spotkaniu z Coritibą.

Atletico to klub założony w 1924 roku. 12 lat temu zdobył jedyne w historii mistrzostwo Brazylii. Osiem lat temu Atletico wystąpiło w finale Copa Libertadores. Na koncie klub ma też 22 mistrzostwa stanu Parana. W przeszłości w Atletico występowali Mariusz Piekarski i Krzysztof Nowak.