Wisła Kraków. Maor Melikson piłkarzem sierpnia według fanów Valenciennes

Były pomocnik Wisły zbiera dobre recenzje we francuskiej ekstraklasie. Kibice uznali go najlepszych piłkarzem klubu w sierpniu.
Melikson rozegrał cztery spotkania, zdobył gola z rzutu karnego przeciwko Tuluzie. Były piłkarz Wisły zebrał w głosowaniu kibiców 37 proc. głosów. Wyprzedził Tongo Doumbię (36 proc.) i Jose Saeza (9 proc.).

Wykorzystana jedenastka w 1. kolejce Ligue 1 była szeroko komentowana. Melikson wykonał rzut karny w stylu przypominającym bramkę Antonina Panenki z finału mistrzostw Europy w 1976 roku. W drugiej połowie po rzucie rożnym byłego piłkarza Wisły do siatki trafił Jose Saez. Izraelczyk opuścił boisko w 82. minucie, a kiedy nie było go na boisku, koledzy strzelili gola na 3:0.

Melikson gra w Valenciennes od pół roku. Do Francji przeszedł z Wisły Kraków, w której występował przez dwa i pół sezonu. W 2011 roku zdobył z klubem mistrzostwo Polski.