Błysnął w derbach Krakowa, a dziś gra w holenderskiej V lidze

Nourdin Boukhari, były pomocnik Wisły Kraków podpisał kontrakt z klubem Haaglandia, który występuje z holenderskiej V lidze.
Wszystko przez to, że piłkarza nie widzieli już w składzie działacze RKC Waalwijk z Eredivisie. Co prawda w styczniu zaoferowali Boukhariemu profesjonalny kontrakt. Do tej pory Marokańczyk był związany z tym klubem jedynie amatorską umową i nie otrzymywał regularnych wypłat.

Urodzony w Rotterdamie marokański piłkarz, który w Wiśle grał w sezonie 2010-2011, w Holandii występował wówczas na specjalnych zasadach. Od RKC dostał służbowy samochód, ale na wypłatę musiał solidnie zapracować. Otrzymywał jedynie premie za występy, tzw. wyjściówki.

Przez ostatnie pół roku występował w RKC jako profesjonalista, ale latem działacze zdecydowali się rozwiązać umowę z Boukharim. Były piłkarz Wisły podpisał kontrakt z Haaglandią, która występuje w Eerste Klasse, czyli na piątym szczeblu rozgrywkowym w Holandii.

Marokańczyk w Wiśle nigdy nie był gwiazdą, ale kibice będą go pamiętać. Wszystko dlatego, że zdobył zwycięskiego gola w 90. minucie derbów z Cracovią. Tamta bramka okazała się dla Wisły szczęśliwa - krakowianie zażegnali kryzys i rozpoczęli marsz po mistrzostwo Polski.