Wisła Kraków. Cezary Wilk zadebiutował w Deportivo de La Coruna

Były pomocnik Wisły zagrał pierwszy mecz w barwach hiszpańskiego pierwszoligowca, ale w 59. minucie został zmieniony przez Bicho.
Dwa tygodnie temu Wilk podpisał kontrakt z Deportivo, spadkowiczem z Primera Division. Już przed meczem hiszpańskie media pisały, że były pomocnik Wisły był kandydatem do pierwszego składu na mecz z Cordobą (przed tygodniem usiadł na ławce w spotkaniu z Las Palmas). Trener Fernando Vazquez postawił na Polaka, a ten zagrał do 59. minuty. Potem zmienił go Bicho. Deportivo przegrało 0:1.

27-letni pomocnik pożegnał się z Wisłą przed dwoma tygodniami. Klub miał szansę na nim zarobić, ale oddał go za darmo. Piłkarz złożył wniosek w Izbie ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych o rozwiązanie kontraktu i sprawę wygrał. Dlatego do Deportivo przeniósł się już jako wolny zawodnik.

- Czy sobie poradzi? Najważniejsze, by grał regularnie. Niestety, Polakom w lidze hiszpańskiej nigdy łatwo nie było. Udało się nielicznym, np. Janowi Urbanowi, Romanowi Koseckiemu czy Wojciechowi Kowalczykowi - mówił w rozmowie z krakow.sport.pl Grzegorz Mielcarski, były piłkarz m.in. hiszpańskiego UD Salamanca.