Maor Melikson niczym Antonin Panenka [WIDEO]

Były pomocnik Wisły Kraków w 1. kolejce Ligue 1 strzelił gola z rzutu karnego. Jedenastkę wykonał w stylu przypominającym bramkę Antonina Panenki z finału mistrzostw Europy w 1976 roku.
37 lat temu w serii rzutów karnych decydującego o tytule spotkania z RFN czeski pomocnik zapewnił reprezentacji złoty medal, podcinając piłkę w środek bramki i myląc Seppa Maiera.

W weekend jego uderzenie skopiował Melikson. W 37. minucie meczu Valenciennes z Tuluzą Izraelczyk w efektowny sposób wykorzystał rzut karny. W drugiej połowie po rzucie rożnym byłego piłkarza Wisły do siatki trafił Jose Saez. Izraelczyk opuścił boisko w 82. minucie, a kiedy nie było go na boisku, koledzy strzelili gola na 3:0.

Melikson gra w Valenciennes od pół roku. Do Francji przeszedł z Wisły Kraków, w której występował przez dwa i pół sezonu. W 2011 roku zdobył z klubem mistrzostwo Polski.