Mirosław Szymkowiak o Wiśle: Nie zazdroszczę Jackowi Bednarzowi

PRZEGLĄD PRASY. - Takie kryzysy jak Wisła przeżywa każdy klub na świecie - przekonuje Mirosław Szymkowiak, były pomocnik, obecnie ekspert Canal+, w ?Przeglądzie Sportowym?
Szymkowiak pytany o Wisłę daje przykład Borussii Dortmund. - W 1997 roku wygrała Ligę Mistrzów, a potem przez kilka lat miała ogromne problemy z długami. W Polsce też mamy podobne przykłady. Wystarczy popatrzeć na to, co stało się z wielkim Widzewem. Dla mnie podstawą obecnego kryzysu Wisły jest to, że przez tyle lat nie zbudowano odpowiedniej infrastruktury oraz zaniedbano pracę z młodzieżą. Jeszcze kilkanaście lat temu Adam Nawałka sprowadzał do Wisły najzdolniejszych młodych piłkarzy, a teraz nie ma na to szans - mówi Szymkowiak.

Były piłkarz Wisły przyznaje, że w trudnej sytuacji znalazł się przede wszystkim prezes Jacek Bednarz. - Obojętnie, kto siedziałby teraz w gabinecie prezesa Wisły, miałby trudne zadanie. Nie zazdroszczę Jackowi. Pracuje w czasie, gdy pierwszy raz oficjalnie mówi się, że klub przeżywa kryzys finansowy - podkreśla Szymkowiak.