Osiem minut grozy. Wisła przegrała z Lechem

Podopieczni trenera Franciszka Smudy przegrali 1:3 z Lechem Poznań w sparingu podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim. Gola zdobyli po rzucie karnym.

Po niedzielnym zwycięstwie 3:0 z Omonią Nikozja szkoleniowiec i tym razem postawił na ofensywny skład. W jedenastce wyszli testowani Ostoja Stjepanovic w roli środkowego pomocnika oraz Celin w ataku (po przerwie na boisku pojawił się inny Brazylijczyk Eduardo).

W pierwszej połowie brylował Emanuel Sarki. Nigeryjczyk przeprowadził kilka szybkich akcji skrzydłem, ale najlepszej okazji po jego podaniu nie wykorzystał Celin. Brazylijczyk wygrał kilka pojedynków z Manuelem Arboledą, ale w kluczowych momentach brakowało mu szczęścia.

Po zmianie stron Wisła wciąż dominowała. Po uderzeniu Gordana Bunozy piłka trafiła w słupek, ale bośniacki stoper był faulowany w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Rafał Boguski, który chwilę wcześniej był opatrywany przez sztab medyczny, bo został uderzony piłką w głowę. Krakowianie wyszli na prowadzenie, a po chwili mogli podwyższyć, ale dobrą sytuację zmarnował Łukasz Garguła.

Zimny prysznic podziałał na Lecha. Podopieczni trenera Mariusza Rumaka postawili na szybszy pressing. Opłacało się, bo po stracie Gordana Bunozy mogli strzelić gola. Po uderzeniu Kamila Drygasa Michała Miśkiewicza uratowała poprzeczka. To był jednak znak, że Wisła traci siły.

Piłkarze Smudy w ciągu czterech minut dali sobie odebrać zwycięstwo, a szkoleniowiec Lecha popisał się trenerskim nosem. Najpierw Gergo Lovrencsics popisał się ładną asystą przy bramce Kaspera Hamalainena. Po chwili zmienił go Dariusz Formella. I już minutę po wejściu na boisko strzałem zza pola karnego pokonał Miśkiewicza. Zaraz potem niespełna 18-letni napastnik Lecha znów zdobył gola po trójkowej akcji Lecha.

Pod koniec spotkania krakowianie byli bezradni i skupili się wyłącznie na defensywie. Czasem jednak wyprowadzali kontrataki. W 86. minucie Boguski trafił jeszcze w poprzeczkę, ale Wisła nie potrafiła odmienić już losów spotkania.

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:3 (0:0)

Bramki: Boguski (53., rzut karny) - Hamalainen (69.), Formella (72., 77.)

Wisła: Miśkiewicz - Stolarski (72. Burliga), Bunoza, Głowacki, Jovanović (67. Nalepa) - Małecki (46. Boguski), Chrapek (46. Eduardo), Stjepanović (62. Wilk), Garguła (72. Burdenski), Sarki (67. Lech) - Celin (78. Kościelniak)

Lech: Burić (46. Gostomski) - Możdżeń, Kamiński, Arboleda (78. Bednarek), Wołąkiewicz - Trałka (46. Drewniak), Drygas (71. Trałka), Lovrencsics (71. Formela), Hamalainen (90. Chromiński), Ubiparip (46. Linetty) - Teodorczyk (71. Ubiparip)