Wisła testuje nauczyciela. Prasa: Kabaret, absurd, kompromitacja

PRZEGLĄD PRASY. Piotr Hajduk, bramkarz Karpat Krosno, od piątku jest testowany przez Wisłę Kraków.
Hajduk ma 30 lat, jeszcze nigdy nie występował nawet na zapleczu ekstraklasy, a w latach 2006-2009 w ogóle nie grał w piłkę. Do tej pory reprezentował tylko Resovię i Karpaty Krosno.

W 2011 r. został wybrany "Piłkarzem Roku" na Podkarpaciu, jest też trenerem bramkarzy w grupach młodzieżowych Karpat oraz trenerem i nauczycielem w klasie sportowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie.

Informacja o testach amatora w drużynie ekstraklasy wywołała w mediach spore zamieszanie.

"Wydawało się, że po wpadce ze sprowadzeniem na testy Sorina Oproiescu, piłkarza z mocno "podrasowanym" CV, Wisła nie będzie już w stanie zaskoczyć bardziej. A jednak życie przerosło kabaret" - czytamy w "Gazecie Krakowskiej".

"Dziennik Polski": Mowa o zawodniku, który w piłkę grał jedynie w niższych ligach, a na trzy lata zawiesił w ogóle swoją przygodę z futbolem. Nawet biorąc pod uwagę trudną sytuację finansową klubu, nie może być bowiem wytłumaczenia dla takich ruchów, które kompromitują ludzi odpowiedzialnych za transfery.

"Kiedyś Wisła ściągała najlepszych krajowych piłkarzy i była dream teamem. Potem sprowadzała doświadczonych obcokrajowców. Dziś jest niestety zespołem, który testuje przebierańców i swoimi działaniami ośmiesza się na całą Polskę" - czytamy z kolei w "Fakcie".