W Wiśle Kraków kryzys, a Bogusław Cupiał... coraz biedniejszy?

Miesięcznik ?Wprost? opublikował ranking najbogatszych Polaków. Bogusław Cupiał, właściciel Wisły, zajął 26. miejsce, o wiele gorsze niż przed rokiem.
W 2012 r. Cupiał zajmował 11. pozycję z majątkiem szacowanym na 1,6 mld zł. Tym razem jego bogactwo zostało wycenione na 1,04 mld zł.

Jednak sam Cupiał na wieść o spadku w rankingu najbogatszych Polaków pewnie tylko wzruszył ramionami. - Mnie nie interesuje też miejsce zajmowane na liście najbogatszych Polaków. Nie wiem nawet, jak się taką listę sporządza. Mnie to nie imponuje. Ale kiedy coś robię, chcę to robić najlepiej i osiągać sukcesy. Kiedy podróżuję po świecie, znajduję się w miejscach, gdzie są kable Tele-Foniki. Na lotnisku Heathrow, w wieżowcu Burdż Chalifa w Dubaju i w takich miejscach, gdzie przeciętny człowiek nie wchodzi - mówił niedawno w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Nie jest jednak tajemnicą, że w jego Wiśle nie dzieje się najlepiej. Prezes Jacek Bednarz nie ukrywa, że piłkarze mają nawet kilkumiesięczne zaległości w wypłatach. Klub zdecydował się na wariant oszczędnościowy, a właściciel już nie sięga do kieszeni tak chętnie jak przed laty.