Sport.pl

Po co są sędziowie bramkowi? W meczu Wisły skompromitowali się już drugi raz

Sebastian Jarzębak nie zauważył, że piłka o ok. pół metra opuściła boisko, choć stał tuż obok. Z tego powodu Wisła straciła pierwszą bramkę.
W 13. minucie Legia przeprowadzała akcję, piłka została zagrana do Jędrzejczyka, a ten próbował ją gonić. Zrobił wślizg, dograł do Wladimira Dwaliszwilego, a Gruzin trafił do siatki. Krakowianie od razu rzucili się do sędziego bramkowego z pretensjami, że futbolówka opuściła boisko. Bramkarz Sergiej Pareiko złapał się za głowę, krzyczał do arbitrów, ale bramkowy Sebastian Jarzębak uznał, że piłka była w boisku, więc główny Hubert Siejewicz gola uznał.

Powtórki były jednak bezlitosne dla sędziów. Okazało się, że Jędrzejczyk wygarnął piłkę, gdy ta była za boiskiem ok. pół metra. Jarzębak stał tuż obok, patrzył na całą sytuację, ale mimo to nie zareagował.Sędzia bramkowy Wisłę wiosną skrzywdził już drugi raz. W spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała nie zauważył ewidentnego faulu w polu karnym na Rafale Boguskim, więc główny również go nie odgwizdał, a spotkanie skończyło się 0:0. - Jest mi przykro, ale nie jesteśmy robotami - bronił się wówczas główny Marcin Borski w rozmowie z Krakow.sport.pl

Więcej o:
Komentarze (173)
Po co są sędziowie bramkowi? W meczu Wisły skompromitowali się już drugi raz
Zaloguj się
 • brajanu

  Oceniono 646 razy 630

  ciekawe czy jakby razem z piłką zgarnął tez sędziego, to czy dopiero wtedy sędzia zauwazyłby, że piłka wyszła.

  ja tego nie rozumiem. sędzia przed oczami ma cała sytuację, nikt mu nie przeszkadza, nie odwraca uwagi. jak można tego nie zauwazyć. jesli ten typ ma prawo jazdy, moze należąłoby mu je odebrać.

 • jkdrz

  Oceniono 377 razy 361

  uważam że PZPN to zdjęcie też widzi a skutkiem tego powinno być natychmiastowe pobawienie tego sędziego uprawnień do wypaczania wyników meczów lub co najmniej 2-letnia dyskwalifikacja aby inni lepiej przykładali się do swojej pracy.

 • trup

  Oceniono 364 razy 352

  Sędzia bramkowy pewnie dobry fachowiec ale ja bym go wysłał na badanie do wskazanego przez zwiazek okulisty bo chyba ma gigantyczną wadę wzroku, którą jakimś cudem do tej pory ukrywał przed zwierzchnikami.

 • bruna5

  Oceniono 303 razy 259

  Jak nie lubię milicyjnej wisły, tak obiektywnie stwierdzam, że przegrali przez sędziego. Oprócz opisywanej sytuacji, nie podyktował ewidentnego karnego za rękę legionisty.

 • loopic

  Oceniono 363 razy 241

  Bramka niesłusznie uznana i ewidentny karny niepodyktowany dla Wisły.
  Warszawskie złodzieje! Złodzieje!

 • bocheno17

  Oceniono 191 razy 173

  myslal ze jak pilka nie dotknie ziemi to mozna grac, ale niestety - to nie NBA...jeszcze sie ulom bezczelnie patrzyl, do lochu dziada

 • kloceklego

  Oceniono 137 razy 107

  czemu się dziwić. przecież sędzia, to urzędnik publiczny. ktoś mu coś zrobi?

 • llukasz

  Oceniono 90 razy 66

  Jaki Radovic?? Nawet na zdjęciu jest nazwisko na koszulce. i nie jest tam napisane RADOVIC :) LOL

 • waldek44844

  Oceniono 37 razy 21

  dominikpiaskowski idz do psychiatry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX