Wisła Kraków. Kamil Kosowski: Trudno być optymistą

PRZEGLĄD PRASY. - Liczę, że to, co się stało z Piastem, było zawstydzające dla niektórych zawodników i teraz będą bardziej starali się wykonywać założenia taktyczne - mówi Kamil Kosowski, pomocnik Wisły przed środkowym meczem PP ze Śląskiem. Spotkanie o godz. 18.30, relacja na krakow.sport.pl.
To będzie pierwszy mecz półfinału Pucharu Polski. Może okazać się, że już zwycięzca tego dwumeczu zapewni sobie awans do eliminacji Ligi Europy (o ile drugim finalistą będzie przyszły mistrz Polski, a szanse na to ma Legia). - Z drugiej jednak strony, samo prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy niewiele daje. Trzeba jeszcze coś sobą reprezentować - mówi Kosowski w "Przeglądzie Sportowym"

Zawodnik ma na myśli m.in. niedzielny mecz z Piastem Gliwice, który krakowianie przegrali 1:2, oba gole tracąc w trzy minuty i po stałych fragmentach gry. - Liczę, że to, co się stało, było zawstydzające dla niektórych zawodników i teraz będą bardziej starali się wykonywać założenia taktyczne - podkreśla Kosowski.

Doświadczony pomocnik nie ma wątpliwości, że Wisła, by wyeliminować Śląsk, musi zagrać zdecydowanie lepiej niż średnio. Tyle, że wiosną krakowianie jeszcze z żadnego meczu nie mogą być w pełni zadowoleni. - [...] trudno być optymistą. Wiosną nie zagraliśmy ani jednego porządnego meczu. Czasami tylko pokazywaliśmy trochę solidności i dzięki temu coś tam wygrywaliśmy - przyznaje.