Daniel Sikorski o najszybszym strzelcu gola w LM: To mój świetny kolega i pomocny człowiek

David Alaba z Bayernu Monachium we wtorek strzelił najszybszego gola w tej edycji Ligi Mistrzów. - Niemieccy trenerzy nie mieli wątpliwości, że to materiał na zawodnika wysokiej klasy - mówi Daniel Sikorski, napastnik Wisły Kraków.
Alaba bramkę Juventusowi strzelił już w 25. sekundzie, a Niemcy wygrali 2:0. Okazuje się, że z tym zawodnikiem w jednej drużynie grał Sikorski. Wspólnie reprezentowali rezerwy Bayernu Monachium. - To mój świetny kolega i bardzo pomocny człowiek. Utrzymujemy kontakt do dziś. Niemieccy trenerzy nie mieli wątpliwości, że to materiał na zawodnika wysokiej klasy. Zawsze wyróżniał się dużą pazernością, ciężko trenował i chciał za wszelką cenę wejść na szczyt - wspomina Sikorski w Przeglądzie Sportowym

Napastnik Wisły zapewnia, że bardzo szybko dostrzeżono talent Alaby i przygotowywano go do gry w pierwszym zespole. Sikorski wspomina również jego spotkania z poprzedniego sezonu LM, gdy Bayern wyeliminował Real Madryt. - Na początku popełnił kilka błędów, ale szybko się pozbierał i zagrał solidne zawody. A gdy przyszło do egzekwowania rzutów karnych, bez nerwów podszedł do piłki i pokonał Ikera Casillasa. Nie mam wątpliwości: to już w tej chwili jeden z najlepszych defensywnych pomocników w Europie - zaznacza Sikorski.