Grali byli wiślacy - dwóch strzeliło gola, jeden trafił w słupek, czterech wygrało

Maor Melikson strzelił bramkę, ale jego Valenciennes przegrał 1:3 z Lille, za to trafienie Romella Quioto pomogło CDYS Vida wydostać się ze strefy spadkowej.
O golu Izraelczyka więcej napisaliśmy TUTAJ.

Quioto zdobył pierwszego gola w meczu z Victorią. CDYS Vida wygrało 3:1 i nie jest już na pozycji spadkowej. Od skrócenia wypożyczenia do Wisły Quioto rozegrał ósme pełne spotkanie. Dopiero pierwszy raz trafił do siatki.

Ze zwycięstwa cieszył się także Tomas Jirsak. Czech wrócił do wyjściowego składu Botewa Płowdwi, po tym jak na inaugurację rundy wiosennej wszedł z ławki. Jesienią był podstawowym zawodnikiem - rozegrał wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasu. Botew w gorącym spotkaniu na trybunach, jak i na boisku wygrał 2:0 z Levskim Sofia. Jirsak, podobnie jak było w Wiśle, występuje na pozycji defensywnego pomocnika. Nie zdobył do tej pory żadnej bramki, zaliczył jedną asystę.

Niewielki udział w zwycięstwie Heralcesu Almelo z NEC Nijmegen miał Dragan Paljić. Serb z niemieckim paszportem wszedł na boisko w 60 min. Była to dla niego odmiana, bo zwykle jest rezerwowym albo wchodzi w samych końcówkach. W tym roku na osiem spotkań zagrał trzy razy - w sumie 56 minut. Po wyygranej Heracles awansował na 10. pozycję.

Cieszyć po meczu mógł się także David Biton. Jego Apoel Nikozja pokonał AEL Limassol 2:0. Po trzech golach z rzędu tym razem Izraelczyk nie trafił, ale miał udział przy pierwszej bramce, gdy nie trafił przewrotką w piłkę.

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie FC Groningen z NAC Breda. W tym meczu miały ważyć się losy Roberta Maaskanta, byłego trenera Wisły. Andraż Kirm, którego szkoleniowiec zabrał ze sobą z Reymonta grał 87 minut i trafił w słupek (około 2 minuta filmu). Groningen zajmuje 11. miejsce w Eredivisie.

Z powodu kontuzji nie zagrali Filip Kurto i Junior Diaz. Zespół Polaka Roda Kerkrade (jest w strefie spadkowej) przegrała 0:1 z Feyenoordem Rotterdam. Diaz z trybun obejrzał dość niespodziewane zwycięstwo FSV Mainz nad Bayerem Leverkusen. Drużyna z Moguncji awansowała na szóste miejsce, dające prawo gry w eliminacjach Ligi Europy.

Z wiślaków, którzy ostatnio odeszli z klubu najbardziej brakuje przy Reymonta...