Pierwszy gol Maora Meliksona dla Valenciennes [WIDEO]

Były lider Wisły Kraków zdobył bramkę w derbach departamentu Nord z Lille. Valenciennes przegrało jednak 1:3
Izraelczyk dał prowadzenie Valenciennes w 24 minucie:

Piąty zespół francuskiej Ligue 1 wyrównał po przerwie. Remis utrzymywał się aż do 82 minuty. Wtedy Lille w ciągu siedmiu minut zdobyło dwa gole. Melikson został zmieniony w 84 min przez 19-letniego Opa N'Guette. W L'Equipe były wiślak dostał notę (najwyższa w zespole), podobnie jak jego trzech kolegów. Na forum regionalnej gazety LA Voix Du Nord kibice pytają dlaczego trener zdjął Melksona, bo jego zmiennik "wypadł bardzo przeciętnie". Inny pisze, że poza "Penneteu i jak zwykle Meliksonem" reszta nie pokazał nic specjalnego".

Po porażce z Lille Valenciennes spadło na 12. miejsce w Ligue 1.

W derbach departamentu Nord (Lille leży 50 km na północny-zachód od Valenciennes) klub Meliksona w lidze nie wygrał od 2010 roku.

Z wiślaków, którzy ostatnio odeszli z klubu najbardziej brakuje przy Reymonta...