Motywacja w stylu trenera Wisły: Cytaty ze skoczka z kosmosu, dom bez klamek

Nietypowe metody motywacji swoich piłkarzy ma szkoleniowiec Wisły Kraków. - Każdy gracz jest dla mnie ważny, nie ma na świecie takiej drużyny, która wygrałaby jedną jedenastką wszystkie mecze - zapewnia Kulawik.
Szkoleniowiec przeprowadził ciekawą odprawę dla podopiecznych. W trakcie przemowy przypomniał motto Felixa Baumgartnera, który oddał skok z kosmosu: "Jedyne, co Cię dzieli od osiągnięcia sukcesu, to ta kiepska historyjka, którą sobie wmawiasz, że nie jesteś w stanie go osiągnąć".

- Mam duży dylemat. Poprzednie sparingi pokazały, że mogę liczyć w stu procentach na dwudziestu dwóch zawodników. Wszyscy pokazali się z jak najlepszej strony. I to także usłyszeli ode mnie na odprawie. Podczas poprzednich sparingów każdy z piłkarzy zagrał na tyle dobrze, że zasługuje na grę także teraz, jednak wiosenna runda wkrótce, więc to ostatni moment, by wyłonić meczową osiemnastkę - podkreśla Kulawik.

"Trener poruszył nie tylko kwestie psychologiczne, motywacji i wiary w powodzenie, ale także zwrócił uwagę na znaczenie okoliczności. Zawodnicy musieli określić, czego brakuje na pewnym rysunku: w domu brakowało klamki, która była kluczem do rozwiązania zagadki. Klamka zaś symbolizowała szczęście, które również jest nieodzowne do osiągnięcia celu" - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Podobają Ci się metody Kulawika?