Maor Melikson - w poniedziałek testy, we wtorek kontrakt, w sobotę debiut w podstawowym składzie

Zdaniem francuskich mediów Melikson cztery dni po podpisaniu umowy z Valenciennes po raz pierwszy wystąpi w barwach nowej drużyny. Izraelski pomocnik ma zagrać od początku w spotkaniu 21. kolejki Ligue 1 z AC Ajaccio.
Razem z Meliksonem w podstawowym składzie ma debiutować lewy obrońca Lindsay Rose, który również podpisał umowę we wtorek. Obaj piłkarze wystąpią po zaledwie kilku treningach z nowymi kolegami. Trener Daniel Sanchez skłonny jest zaryzykować, bo jego drużyna bardzo słabo zaczęła rundę rewanżową. W poprzedniej kolejce przegrała z Nice aż 0:5.

Melikson przeniósł się do Valenciennes po dwóch latach gry w Wiśle, z którą w 2011 roku zdobył mistrzostwo Polski. Furorę robił zwłaszcza na początku, jednak z rundy na rundę grał coraz słabiej. - Nie wiem, czy dziś zapłaciłbym niego 0,5 mln euro - mówił w rozmowie z krakow.sport.pl Grzegorz Mielcarski, były dyrektor krakowian (jego opinię na temat Izraelczyka znajdziesz TUTAJ).

Nie wiadomo, ile dokładnie krakowianie zarobili na sprzedaniu piłkarza. W mediach pojawiały się kwoty 700 tys. i 900 tys. euro.

Czy 700 tys. euro to dobra cena za Maora Meliksona?