Wisła Kraków. Orlin Peralta na celowniku, ale na testy nie przyjedzie

PRZEGLĄD PRASY. Jak donosi ?Dziennik Polski? na pierwszym treningu Wisły zabraknie Orlina Peralty. Obrońca z Hondurasu będzie obserwowany podczas meczów reprezentacji.
Na początku tygodnia CD Vida, klub Peralty i Romella Quioto na profilu w Facebooku poinformował, że w niedzielę Quioto (wypożyczony do końca sezonu) wraca do Krakowa i zabiera ze sobą Peraltę. "Dobrze rozpoczynamy rok. Quioto leci do Polski z Peraltą. A Arnold wkrótce odejdzie do Toronto" - to wpis.

Z kolei w "Dzienniku Polskim" czytamy, że działacze Wisły nie zamierzają testować Honduranina. "Krakowianie już oglądali Peraltę w akcji - i rzeczywiście, są zainteresowani sprowadzeniem tego zawodnika pod Wawel. Ostateczna decyzja zapadnie jednak dopiero pod koniec stycznia, bo Peralta ma zagrać w najbliższym czasie w swojej reprezentacji w turnieju o Puchar Środkowoamerykański" - informuje gazeta.

23-letni Peralta to lewy obrońca, który ma za sobą występy w reprezentacjach młodzieżowych m.in. wystąpił w mistrzostwach świata U-17 w 2007 roku. Rozegrał także cztery spotkania na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, a także zadebiutował w pierwszej reprezentacji Hondurasu. Jesienią rozegrał osiem spotkań w lidze. - Mam nadzieję, że dostanę szansę pokazania się w Polsce - powiedział Peralta dziennikowi "El Heraldo".

W styczniu Peralta będzie mógł błysnąć w styczniowych meczach Hondurasu z Salwadorem i Panamą, które będą oglądać skauci Wisły.