Sport.pl

Radosław Gilewicz: Według statystyk wyjazd Patryka Małeckiego był niewypałem

- Czasem trzeba się zastanowić, czy dany kraj jest dobry do wyjazdu - podkreśla Radosław Gilewicz, były reprezentant Polski, który grał w Niemczech i Austrii.
Według nieoficjalnych informacji Małecki rozwiązał kontrakt z Eskisehirsporem. Występów w Turcji na pewno nie zaliczy do udanych. - Nie znam szczegółów, jak mu szło. Wiem, tylko że rzadko grał i na tej podstawie można ocenić, że ten wyjazd to był kompletny niewypał. Nie widziałem jednak jego gry, więc nie chcę przybijać mu stempla na plecy - podkreśla Radosław Gilewicz, były napastnik reprezentacji Polski.

Ekspert Polsatu przyznaje jednak, że zawodnicy powinni lepiej sprawdzać zespoły, do których wyjeżdżają. - Czasem trzeba się zastanowić, czy wybrany kraj jest dobry dla danego zawodnika - podkreśla Gilewicz.

Teraz najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem wydaje się powrót Małeckiego do Wisły. Tylko czy krnąbrny zawodnik pasuje do obecnego zespołu? - Kwestia charakteru jest bardzo ważna, a w Polsce rzadko zwraca się na nią uwagę. Pod tym względem powinniśmy brać przykład z Zachodu... Na temat powrotu Małeckiego powinien wypowiedzieć się trener, a także działacze. Ja go za mało znam - przyznaje Gilewicz.

Czy Patryk Małecki przyda się Wiśle?
Więcej o: