Serbskie media: Milan Jovanić i Milosz Kosanović dołączą do Crveny Zvezdy

Według serbskiej gazety "Kurir" trzeci bramkarz Wisły Kraków rozwiąże kontrakt z klubem i w styczniu dołączy do Crveny Zvezdy. Na celowniku jest też Milosz Kosanović z Cracovii.
Na łamach serbskich mediów nie brakuje spekulacji na temat zimowych transferów wicelidera miejscowej ekstraklasy. Trener Aleksandar Janković chce pozyskać czterech zawodników. Poza Jovanoviciem mają to być Kelvin (rezerwy Porto), Milosz Ninković i Kosanović z Cracovii.

Sprawa transferu stopera I-ligowego klubu wraca na łamy serbskich portali już trzeci raz. Tym razem dziennikarze są przekonani, że Kosanović dołączy do Crveny Zvezdy, która zapłaci za niego. Mimo sporego zadłużenia klub ma znaleźć fundusze na wzmocnienia ze sprzedaży Luki Milijovicia do Rubina Kazań, za którego mają otrzymać 3,5 mln euro.

Trener Janković chwalił Kosanovicia na łamach krakow.sport.pl. - To bardzo ciekawy zawodnik. Jest wysoki, dobrze zbudowany, a mimo to zwrotny. Ma świetne predyspozycje, a do tego jest skromnym człowiekiem. Zresztą na rynku mało jest środkowych obrońców w jego wieku, którzy tak dobrze grają lewą nogą - mówił szkoleniowiec Crveny Zvezdy i selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Serbii.

Jednak według Tomasza Pasiecznego, dyrektora sportowego Cracovii, Kosanović zadeklarował chęć pozostania w Krakowie.

Co innego Jovanić, który nie ma wielkich szans na grę w Wiśle, bo przegrywa rywalizację z Sergiejem Pareiką i Michałem Miśkiewiczem. Poza tym Serb przeżywał ostatnio ciężkie chwile. Kiedy jeszcze trenerem był Michał Probierz, Jovanić został przesunięty do Młodej Wisły. Dopiero nowy szkoleniowiec Tomasz Kulawik przywrócił go do treningów z pierwszym zespołem.