Kibice Wisły Kraków tłumaczą, dlaczego obrażali piłkarzy. "Bo mają nas w głębokim poważaniu"

Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków na swojej stronie internetowej informuje o powodach zachowania fanów podczas meczu ze Śląskiem Wrocław. Sympatycy przekonują, że kierowane w stosunku do zawodników szyderstwa były spowodowane postępującym upadkiem klubu.
Po 12 kolejkach Wisła zajmuje 11. miejsce i wiele wskazuje na to, że drugi sezon z rzędu nie awansuje do pucharów. Kibice mają pretensje nie tylko do graczy, lecz także do sposobu, w jaki zarządzany jest pogrążony w kłopotach finansowych klub. Wiceprezesowi Jackowi Bednarzowi wyrzucają m.in. to, że nie stworzył przy Reymonta akademii piłkarskiej. "Próbowaliśmy wierzyć, że dokonująca się na naszych oczach destrukcja klubu to tylko złudzenie. Piłkarze mają po prostu gorsze dni, a stwarzający nam coraz większe problemy klub wcale nie robi tego w złej wierze. Próbowaliśmy przymykać oczy po każdym fatalnym meczu, mimo tego, że każdy wyraźnie widział, że zawodnicy grają przeciwko swojemu trenerowi [Michałowi Probierzowi, który po nieudanym początku sezonu podał się do dymisji - przyp. red.]. Staraliśmy się jakoś tłumaczyć sobie postawę graczy, którzy odmawiają nam udziału w akcjach zorganizowanych dla dzieci, argumentując to brakiem czasu" - czytamy na stronie stowarzyszenia.

Fani przekonują, że swoim zachowaniem w meczu ze Śląskiem chcieli pokazać, że nie zamierzają być bierni wobec problemów klubu. "Pora przejrzeć na oczy. Uświadomić sobie, że Jacek Bednarz, a także jemu podobni ludzie, gdy już doprowadzą Wisłę do upadku, uciekną po cichu - podobnie jak Bogdan Basałaj, zaraz znajdując sobie inną, ciepłą posadkę. To samo dotyczy naszych piłkarzy, którzy w znakomitej większości mają nas - delikatnie to ujmując - w głębokim poważaniu. Dla nich liczy się tylko to, by wszystko zgadzało się podczas wypłaty. Niejednokrotnie już udowodnili, że nie są warci tego, by reprezentować nasze barwy" - piszą kibice, którzy zapowiadają także, że w najbliższych dniach wyjaśnią dokładnie powody, dla których zdecydowali się na protest.

W poniedziałek SKWK zapowiedziało, że kibice nie będą przychodzić na mecze klubu.

Czy kibice Wisły słusznie protestują?
Więcej o: