Bogusław Cupiał sprzeda Wisłę Kraków? Pojawił się chętny do kupienia klubu

PRZEGLĄD PRASY. Właściciel Wisły ostatnio zakręcił kurek z pieniędzmi. Nie tylko nie łoży już na klub, lecz także stara się odzyskać to, co już zainwestował. Jak donosi ?Fakt? Cupiał podobno rozważa nawet pozbycie się udziałów w klubie.
Zainteresowane przejęciem Wisły znane w Małopolsce konsorcjum. - Kluczowe nie jest jednak to, czy Cupiał znalazł kupca na Wisłę, ale czy tę firmę stać na spełnienie jego żądań - mówi anonimowo "Faktowi" zorientowana w szczegółach sprawy osoba.

Zdaniem gazety ostatnie działania Cupiała polegające na odzyskiwaniu zainwestowanych w drużynę pieniędzy są celowe. Biznesmen zanim sprzeda udziały w klubie, chce bowiem zredukować tzw. wewnętrzny dług jaki Wisła ma wobec Tele-Foniki. Jeszcze cztery lata temu wynosił on 80 milionów złotych. Teraz jest o ponad połowę mniejszy. Do jego obniżenia przyczyniły się m.in. premie za występy w europejskich pucharach i pieniądze ze sprzedaży piłkarzy.

Działacze wszystkie nadwyżki finansowe oddają właścicielowi, a sami oszczędzają jak tylko mogą. Drużyna jest systematycznie osłabiana. W poprzednim sezonie zajęła dopiero siódme w miejsce. W obecnym po dziewięciu kolejkach zajmuje 11. miejsce.

Czy Bogusławowi Cupiałowi uda się odzyskać pieniądze włożone w Wisłę?