Jacek Bednarz: Głęboko ufamy, że Zbigniew Boniek poprowadzi polską piłkę do zmian

W Krakowie wybór Zbigniewa Bońka na prezesa PZPN przyjęto z zadowoleniem.
O komentarz do piątkowych wyborów poprosiliśmy Jacka Bednarza, wiceprezesa Wisły ds. sportowych. - Nie będziemy oryginalni. Oby wybór Zbigniewa Bońka niósł za sobą zmiany na lepsze. Ufamy, że poprowadzi nasz futbol do głębokich, bardzo znaczących zmian i głęboko wierzymy, że tak będzie - powiedział Bednarz dla krakow.sport.pl.

Z wyboru Bońka zadowolone są też inne osoby związane z Krakowem i Małopolską. - Chciałem, by w zarządzie znaleźli się starsi, którzy wniosą doświadczenie, ale też młodzi, którzy chcą się uczyć i pracować. Sprawdziło się, wyniki wyborów są dobre - mówił nam Zbigniew Lach, członek prezydium Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i delegat PZPN.

- Zbigniew Boniek jest gwarantem zmian w polskiej piłce - mówił z kolei Czesław Kwaśniak, prezes Okocimskiego Brzesko.

W podobnym tonie wypowiadał się Stanisław Kogut, prezes Kolejarza Stróże. - To zwycięstwo ruchu reformatorskiego w polskiej piłce nad starym układem. Boniek to autorytet, który ma międzynarodowe kontakty.

Bońka chwali też kabareciarz Marcin Daniec. - To jest facet ustawiony w życiu, szalenie ambitny i po prostu się zna. To tak, jakby dziwić się, że absolwent akademii medycznej został lekarzem - przekonuje krakowianin.