Najstarsi, najlepsi, naj... Oldboje Wisły Kraków kończą przygodę z PP z uniesionymi głowami

Piłkarze Wisły Kraków jako ostatni z drużyn oldbojów odpadli z okręgowego Pucharu Polski. Ich ?rówieśnicy? z innych drużyn już jakiś czas temu zakończyli sezon.
W tegorocznej edycji okręgowych rozgrywek Pucharu Polski wzięło udział sześć drużyn złożonych z oldbojów. Starsi panowie radzili sobie bez problemów z młodszymi rywalami z lig okręgowych. Ale to krakowianie jako ostatni odpadli z rozgrywek. We wtorek ulegli 0:4 IV-ligowemu Świtowi Krzeszowice w V rundzie okręgowego Pucharu Polski w Krakowie. Jak presja zjadła starszych panów w tym meczu czytaj tutaj.

W pierwszym składzie Wisły wystąpili m.in. Marcin Kuźba, Tomasz Kulawik i Maciej Żurawski. Piłkarze pierwszej jedenastki mieli na koncie 1839 występów w ekstraklasie. W ostatnim spotkaniu PP rezerwowym był Jacek Bednarz (316 meczów w lidze), zabrakło z kolei weteranów Marka Motyki i Kazimierza Kmiecika (kolejno 232 i 304 występy). ZOBACZ ZDJĘCIA Z OSTATNIEGO MECZU OLDBOJÓW.

Gdyby wystąpili krakowianie uchodziliby nie tylko za najbardziej utytułowaną drużynę, ale i najbardziej doświadczoną. Dodatkowo, to właśnie Kmiecik był najstarszym zawodnikiem Wisły i jednym z najstarszych w rozgrywkach (jest o dwa miesiące starszy od Lecha Kulwickiego, który rozegrał gościnny mecz w barwach oldbojów Lechii).Najskuteczniejsi

Oldboje Lecha Poznań dotarli do 1/16 finału i przegrali z Zielonymi Lubosz (w sześciu meczach zdobyli jednak aż 40 bramek). Znane nazwiska? Arkadiusz Bąk, Jacek Dembiński, Waldemar Kryger i najstarszy, bo 54-letni Zbigniew Pleśnierowicz.

Najbardziej doświadczeni

Reprezentacja Śląska Oldbojów Katowice przepadła w 1/4 finału po porażce z AKS Mikołów. Wojciech Grzyb, Radosław Gilewicz i Mariusz Śrutwa i ich koledzy zdobyli 9 bramek w czterech spotkaniach. Najstarsi w drużynie byli 47-letni Janusz Bodzioch i Mirosław Jaworski. W ostatnim meczu piłkarze pierwszej jedenastki mieli w sumie w dorobku ponad dwa tysiące ligowych gier.

Najdziwniejsza porażka

Lechia Gdańsk Oldboys zagrali w tegorocznej edycji Pucharu Polski tylko w trzech meczach (strzelili 18 goli). W składzie występował m.in. Sławomir Wojciechowski, Grzegorz Król, Dawid Banaczek i 61-letni Lech Kulwicki. Ten ostatni zagrał gościnnie. Kulwicki jest trenerem Motławy Suchy Dąb, która odprawiła gdańszczan z kwitkiem po rzutach karnych.

Najsłabsi

W gdańskim okręgowym PP występowali także oldboje Rodła Kwidzyn. Też przegrali w 2. rundzie z Olimpią Sztum. Oldboje AKS Juve Warta wygrali trzy mecze i odpadli w 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski po porażce 0:6 z LKS Kwiatkowice. W łódzkiej edycji PP wystąpili piłkarze drużyny Oldboy Szadek, ale polegli już w I rundzie.Który z oldbojów Wisły wzmocniłby pierwszą drużynę?