Wisła Kraków. Jacek Bednarz walczy o posadę sekretarza PZPN

Jacek Bednarz, wiceprezes Wisły Kraków pomaga w zdobyciu głosów Edwardowi Potokowi, kandydatowi na prezesa PZPN. W zamian może liczyć na...


Jak informuje portal futbolnews.pl Bednarz nie ma pewnej pozycji w Wiśle, która zajmuje dopiero 13. miejsce w ekstraklasie. Dlatego wiceprezes klubu zaangażował się w pomoc Potokowi, które zna z czasów gry w Ruchu Chorzów. Prezes łódzkiego ZPN jest kandydatem na prezesa popieranym m.in. przez Ryszarda Niemca, prezesa MZPN i Rudolfa Bugdoła, szefa Śląskiego ZPN.

"Bednarz wydzwania więc po klubach i przekonuje delegatów na Walne Zgromadzenie Wyborcze PZPN, aby 26 października w stołecznym hotelu Sheraton oddali głos na szefa Łódzkiego ZPN.A nagrodą dla Bednarza za agitowanie na rzecz Potoka ma być posada sekretarza generalnego PZPN" czytamy na łamach portalu.

Bednarz rozpoczął pracę w Wiśle w trudnym momencie. Zadaniem wiceprezesa jest poprawa kiepskiej sytuacji finansowej klubu. Latem Bednarz skupił się głównie na rozwiązywaniu umów z dobrze zarabiającymi piłkarzami i sprzedaży Andraża Kirma. Jego zabiegi nie załatały dziury budżetowej Wisły, która zalega z wypłatami większości graczy.

Jacek Bednarz