Wisła Kraków. "Jacek Bednarz skuteczny jak niewidomy snajper". Utopił już 16 mln złotych!

PRZEGLĄD PRASY. - Jacek Bednarz w trakcie dwóch kadencji w Wiśle sprowadził do Krakowa 22 zawodników. Tylko jeden z nich okazał się strzałem w dziesiątkę! Reszta kosztowała Bogusława Cupiała kupę kasy wyrzuconej w błoto - pisze "Fakt".
Obecnie Bednarz sprawuje swoją drugą kadencję w Wiśle Kraków. Za pierwszym razem był dyrektorem sportowym, teraz piastuje funkcję wiceprezesa. Przy drugim podejściu zastał klub w kiepskiej kondycji finansowej i na razie nie potrafi zażegnać kryzysu.

Wiceprezesa postanowił rozliczyć "Fakt". Gazeta wylicza nietrafione transfery Bednarza z pierwszej kadencji (m.in. sprowadzenie Tomasa Jirsaka, Wojciecha Łobodzińskiego i Mariusza Jopa), ocenia także zakupy zrobione latem. " [...] Bednarz nie miał łatwego zadania, bo musiał skupiać się na darmowych transferach. Skuteczność więc miał równie niską. Z klubu lekką ręką pozbyto się Dragana Paljicia i Juniora Diaza. W ich miejsce sprowadzono starszego od nich Jana Frederiksena, który jest po prostu słabszym piłkarzem".

Gazeta przyznaje, że Bednarz tylko raz trafił w dziesiątkę, gdy sprowadził Marcelo, którego Wisła sprzedała później za 3,5 mln euro do PSV Eindhoven.

Według wyliczeń Wisła na transferach Bednarza straciła ok. 16 mln zł. "Oto skuteczność godna niewidomego snajpera" - podsumowuje "Fakt".