Dla Hiszpanów Paweł Brożek to... "polski Ronaldo" [WIDEO]

Były piłkarz Wisły Kraków na powitalnej konferencji prasowej w Huelvie oznajmił, że jego wzorem jest Brazylijczyk Ronaldo, a hiszpańscy dziennikarze szybko to podchwycili.
Działacze drugoligowego Recreativo nie ukrywają, że najbardziej zależało im na sprowadzeniu Ikechukwu Uche. Dopiero kiedy okazało się, że Nigeryjczyk nie odejdzie z Villarreal FC, zdecydowali się sięgnąć po Brożka. W ostatni dzień okienka transferowego były napastnik Wisły złożył podpis pod dwuletnim kontraktem.

Jeden z hiszpańskich portali internetowych artykuł o Polaku tytułuje: "Paweł Brożek - polski Ronaldo". Wszystko dlatego, że sam Brożek postawił Brazylijczyka za wzór. - Każdy piłkarz jest inny, ale ja zawsze wzorowałem się na Ronaldo - powiedział po polsku do tłumaczki, a zaraz szybko dodał po angielsku: - Ale nie tym z Realu Madryt.

W odmłodzonym Recreativo 29-letni Brożek będzie jednym ze starszych piłkarzy. - Jestem zdeterminowany, by ponownie grać na wysokim poziomie. Troszkę brakuje mi treningów, ale po mojej stronie są doświadczenie i chęć pokazania się z jak najlepszej strony - mówi Polak.

Na debiut Brożek najprawdopodobniej trochę poczeka. - Nie lubię się oceniać, ale dzięki grze w Hiszpanii będę mógł podnieść umiejętności. Potrzebuję jednak jeszcze ok. dwóch tygodni, by dojść do pełnej dyspozycji - oznajmił polski napastnik.

Film z prezentacji Brożka można zobaczyć POD TYM ADRESEM.