Wisła Kraków. Kazimierz Kmiecik, Mariusz Jop, Jacek Bednarz - panowie z brzuszkami wracają do gry!

Oldboje Wisły Kraków w środę o godz. 17 zmierzą się w Szczyglicach z Dragonem. Stawką będzie awans do III rundy Pucharu Polski.
Starsi panowie w poprzednim sezonie przegrali dopiero w czwartym meczu Pucharu Polski z Prądniczanką Kraków (0:1). Wcześniej pokonali Zwierzynieckiego Kraków (3:2), Proszowiankę (4:1) i Słomniczankę (2:1). - Porażkę z Prądniczanką przyjęliśmy z dużym bólem serca. Przeciwnik nie był wcale lepszy. Mimo wszystko uważam, że godnie zaprezentowaliśmy się w poprzednim sezonie w Pucharze Polski. Teraz zakładamy sobie też ambitne cele. Jak to się ułoży na boisku, to nie wiem, ale na pewno "panowie z brzuszkami" będą walczyć - mówił Polskiej Agencji Prasowej Motyka Motyka, napastnik Wisły.

Do drużyny wiślackich oldbojów zgłoszonych jest ok. 30 zawodników. Są wśród nich Artur Sarnat, Kazimierz Węgrzyn, Krzysztof Bukalski, Mirosław Szymkowiak, Kazimierz Kmiecik, Tomasz Kulawik, Marek Kusto, Maciej Żurawski, Marcin Kuźba czy Jacek Bednarz.

Na inaugurację PP krakowianie pokonali Wawel Kraków (1:0) i awansowali do drugiej rundy. W niej zmierzą się Dragonem Szczyglice, który występuje w krakowskiej A klasie. Rozgrywki zaczęli jednak kiepsko, bo od porażki 1:7 z Błękitnymi w Modlnicy.