Jak Dariusz Pietrasiak trafił na listę strzelców bramek dla Wisły Kraków?

Do tej pory w ekstraklasie krakowianie zdobyli 3097 goli. Do siatki trafiało 295 piłkarzy. ?W tym sezonie poznamy najprawdopodobniej trzechsetnego strzelca bramki dla Wisły? - pisze oficjalna strona klubu.
Serwis wisla.krakow.pl podaje, że najwięcej goli dla Wisły strzelił Kazimierz Kmiecik, który w latach 1967-1981 zdobył 153 gole. "Ponad sto trafień mają na koncie grający w Wiśle w ostatnich latach Tomasz Frankowski i Maciej Żurawski oraz występujący przed wojną Artur Woźniak" - wylicza portal.

Bramki dla drużyny z ul. Reymonta zdobywali nie tylko piłkarze Wisły. Na liście strzelców znajduje się także 59 nazwisk zawodników, który pokonywali swoich własnych bramkarzy. W tej niechlubnej statystyce pierwsze miejsce zajmuje Dariusz Pietrasiak z dwoma golami samobójczymi. "Co ciekawe, samobóje zdobywali również piłkarze, którzy wcześniej trafiali dla Wisły grając w jej barwach. To Jan Gałuszka (strzelił trzy bramki dla krakowian) i Marcin Jałocha (zdobywca sześciu goli). Obaj do własnej siatki trafiali jako piłkarze Polonii Warszawa" - czytamy na stronie Wisły.