Puchar Polski. Wiślacy mają 14 trofeów, z piłkarzy Lubońskiego KS najbardziej znany jest trener

Pięciu piłkarzy (i trener), którzy są w kadrze Wisły, wznosili trofeum za zwycięstwo w krajowym pucharze. Najbardziej utytułowanym graczem pod tym względem jest Sergiej Pareiko.
Bramkarz Wisły cztery razy wygrał Puchar Estonii - po dwa razy JK Tallinna Sadam (klub już nie istnieje) i FC Levadia Maardu (obecnie dobrze znana wiślakom Levadia Tallin).

Po piętach bramkarzowi depczą Marko Jovanović i Ivica Iliew. Obaj z Partizanem Belgrad trzy razy triumfowali w Pucharze Serbii (lub Jugosławii). Dwa razy trofeum w Wiśle podnosił Arkadiusz Głowacki, a raz Radosław Sobolewski.

Także Michał Probierz wygrał Puchar Polski, ale nie jako piłkarz, tylko trener. W 2010 roku zdobył go jako szkoleniowiec Jagiellonii Białystok.

Rywal Wisły - beniaminek III ligi Luboński KS to drużyna głównie składająca z wychowanków poznańskich (m.in. Lecha, Olimpii i SKS 13) i wielkopolskich klubów (np. Aluminium Konin i Tur Turek). Gdy sprawili niespodziankę w poprzedniej rundzie i pokonali GKS Katowice, średnia wieku podstawowej jedenastki wyniosła 23,5 roku i to tylko dlatego, że jeden z piłkarzy - 31-letni Łukasz Kubiak - ją zawyżył. Dlatego teoretycznie równorzędnym rywalem powinna być Młoda Ekstraklasa Wisły, a nie drużyna seniorów

Najbardziej znaną postacią Lubońskiego jest Marcin Drajer. Wychowanek Lecha był m.in., mistrzem Europy U-16, w ekstraklasie - w Lechu, Rakowie Częstochowa, Polonii Warszawa i Widzewie rozegrał 128 spotkań.