Romell Quioto nie jedzie na Igrzyska olimpijskie. Rozpocznie treningi z Wisłą Kraków?

Honduranin, który od nowego sezonu ma strzelać gole dla krakowskiego klubu, nie znalazł się w gronie 18 zawodników, którzy zagrają na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.
Jak informuje dziennik "La Tribuna", Luis Fernando Suarez, szkoleniowiec olimpijskiej kadry Hondurasu, w czwartek ogłosił listę piłkarzy, którzy wystąpią w turnieju. Trener odrzucił czterech zawodników, w tym 21-letniego Quioto. Napastnik znalazł się na liście rezerwowej i może zostać dołączony do reprezentacji, jeśli któryś z kolegów dozna kontuzji. Brak powołania dla gracza to spora niespodzianka, bowiem do tej pory regularnie występował w spotkaniach towarzyskich.

W związku z brakiem powołania, Quioto nie pojedzie na zgrupowanie reprezentacji do Austrii. Jego kolegów czekają trzy spotkania towarzyskie: z Gabonem, Egiptem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Walkę w turnieju olimpijskim Honduras rozpocznie 26 lipca meczem z Maroko. Trzy dni później koledzy Quioto zagrają z Hiszpanią, a 1 sierpnia z Japonią.

W związku z brakiem powołania zawodnik może wcześniej dołączyć do Wisły. Krakowski klub wciąż nie otrzymał jednak wszystkich dokumentów od Club Deportivo y Social Vida, w którym do tej pory występował piłkarz i dlatego oficjalnie nie potwierdził jeszcze transferu.