Euro 2012. Michał Probierz mówił, że Hiszpania nie wyjdzie z grupy. I co?

- Jestem pod wielkim wrażeniem pracy Vicente del Bosque - mówi dziś trener Wisły.
Nie sprawdziły się typy Probierza sprzed rozpoczęcia turnieju. - Mówiłem, że Hiszpanie nie wyjdą z grupy, że mają problemy, bo między zawodnikami Barcelony i Realu dochodziło do spięć, ale jednak Vicente del Bosque potrafił to poskładać. Jestem pod wielkim wrażeniem jego pracy. W tym ostatnim meczu ewidentnie zmienił ustawienie zespołu, żeby wyłączyć z gry Andreę Pirlo, i udało mu się to w 100 proc - opowiada Probierz na oficjalnej stronie Wisły.

O reprezentacji Włoch wypowiada się jednak równie ciepło. - Łatwo wszystko oceniać po fakcie i pewnie trener Cesare Prandelli teraz zdaje sobie sprawę, że dokonane zmiany i kontuzja Thiago Motty automatycznie skończyła finał już w 60. minucie. To jest właśnie piłka - nie da się niczego zaplanować i trzeba mieć dużo pokory i spokoju, żeby to wszystko poukładać. Mimo wszystko uważam, że Włosi grali dobry mecz. To spotkanie byłoby wyrównane do końca, gdyby nie ta kontuzja Motty. Hiszpanie wygrali zasłużenie, ale moim zdaniem zdecydowanie za wysoko - podkreśla trener krakowian.

Probierz zwraca też uwagę na wysoki poziom mistrzostw. - Trzeba przyznać, że intensywność gry i liczba zdobytych bramek spowodowały, że był to bardzo dobry turniej. Widać było, że drużyny są bardzo dobrze poukładane taktycznie. Dominacja Hiszpanów pokazuje, jak ważna jest odbudowa całego systemu szkolenia - mówi szkoleniowiec Wisły.

- Obejrzałem na żywo siedem meczów. Z przyjemnością się na nie patrzyło. Jestem pod wielkim wrażeniem całej organizacji imprezy. A sportowo, to najlepszy był chyba mecz Niemcy - Włochy - dodaje trener.

Więcej o: