Gervasio Nunez nie przedłuży umowy z Wisłą Kraków

Gervasio Nunezowi kontrakt z krakowskim klubem wygasa 30 czerwca. Wisła Kraków nie zdecydowała się wykupić piłkarza i po sezonie wróci do Quilmes Atlético Club.
Nunez został wypożyczony do Wisły 1 lipca 2011 roku. Łącznie wystąpił w 41 spotkaniach, w tym w 24 ekstraklasy. Argentyńczyk nie zdobył dla krakowskiego zespołu ani jednego gola. Trzy razy asystował przy bramce: w spotkaniu ekstraklasy, w Pucharze Polski i w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Nunez nie zaliczy pobytu w Wiśle do najbardziej udanych. Był jednym z głównych winowajców odpadnięcia zespołu z europejskich pucharów. W spotkaniu 1/16 Ligi Europy ze Standardem Liege sprokurował sytuację, po której rywale wywalczyli rzut karny. W rewanżu zarobił czerwoną kartkę i przekreślił szanse drużyny na awans.

Argentyńczyk nie popisał się także w rewanżowym spotkaniu półfinału Pucharu Polski. Po dogrywce arbiter zarządził serię jedenastek. Nunez zmarnował rzut karny i rywale wygrali 6:5 (po 120 minutach było 3:1 dla Wisły).

Wcześniej Wisła zrezygnowała z Dragana Paljicia, Davida Bitona, Filipa Kurto i Michaela Lamey'a. Do zespołu dołączyli Arkadiusz Głowacki i Romell Quioto.