W bramce Wisły Kraków drobne zmiany

Sergei Pareiko, którego umowa z klubem wygasa 30 czerwca, jest bardzo blisko podpisania nowego kontraktu. Z zespołem pożegnał się już Filip Kurto, dotychczasowy trzeci bramkarz.
O tym, że Estończyk zamierza podpisać nowa umowę mówi się już od kilku miesięcy. On sam także wielokrotnie podkreślał, że chce zostać w Krakowie. - Zaproponowaliśmy Sergeiowi nowy kontrakt na rok z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że zawodnik zostanie z nami na kolejny sezon - mówi Jacek Bednarz, wiceprezes ds. sportowych Wisły, na oficjalnej stronie klubu. Pareiko do Krakowa trafił w lutym 2011 i podpisał wówczas 1,5-roczną umowę.

Z zespołu odszedł już 21-letni Filip Kurto. - Piłkarz nie wyraził chęci przedłużenia kontraktu, który obowiązuje do końca czerwca - wyjaśnia Bednarz. Kurto przyszedł do Wisły w 2009 roku z Promienia Opalenica. W pierwszej drużynie wystąpił tylko dwa razy. Wielokrotnie bronił natomiast w spotkaniach Młodej Ekstraklasy. W lutym Kurto interesowała się Roda Kerkrade. Holenderskie media informowały, że klub chciałby pozyskać zawodnika za darmo. Kurto wolnym zawodnikiem będzie od lipca.