Kibice Śląska na Rynku: Każdy to powie, Wisełka rządzi w Krakowie [ZDJĘCIA]

W niedzielę na stadionie ustępującego mistrza Polski może dojść do koronacji nowego. Śląsk Wrocław, by zdobyć tytuł musi przy ul. Reymonta pokonać Wisłę.
Byłby to największy sukces wrocławian od 35 lat. Klub do tej pory tylko raz wygrał ekstraklasę - w sezonie 1976/77. Sukces zespołu z trybun może oklaskiwać ok. 3 tys. fanów z Dolnego Śląska. Oprócz miejsc przeznaczonych dla nich w sektorze gości, Wisła udostępniła im także prawie 1,2 tys. krzesełek w sektorach B22, B23 i B24.

Sympatyków Śląska na Rynku w Krakowie widać było już od południa. Siedzieli w ogródkach piwnych, robili sobie zdjęcia pod pomnikiem Adama Mickiewicza i Sukiennicami. Śpiewali nie tylko klubowe przyśpiewki, lecz także piosenki na temat zaprzyjaźnionej Wisły. Mieszkańcy Krakowa ze zdumieniem patrzyli na ubranych na zielono fanów nucących: "Każdy to powie, Wisełka rządzi w Krakowie".

Relacje między kibicami wywołały falę spekulacji na temat tego, czy Wisła nie odpuści meczu ze Śląskiem. Pisaliśmy o tym m.in.: TUTAJ i TUTAJ.

Czy trener Michał Probierz podjął właściwą decyzję odsuwając od składu Davida Bitona, Kew Jaliensa, Michaela Lamey'a i Dragana Paljicia?
Tak
61%
5397 głosów
Nie
26%
2289 głosów
Nie mam zdania
13%
1192 głosów
Więcej o: