Bukmacherzy wycofują się z meczu Wisła - Śląsk! "Coś jak najbardziej jest na rzeczy"

Niektóre firmy bukmacherskie wycofały zakłady na niedzielny mecz Wisły Kraków ze Śląskiem Wrocław, który może zadecydować o mistrzostwie Polski! Inne przyjmują je po niecodziennych kursach.
Po ostatniej kolejce Śląsk zasiadł na fotelu lidera, a Wisła nie gra już niemal o nic. Jeśli wrocławianie w niedzielę wygrają przy Reymonta, zdobędą tytuł. Kibice z Krakowa, który przyjaźnią się z fanami z Wrocławia, na forach internetowych piszą wprost, że ich drużyna powinna odpuścić.

- Mimo że kibice po meczu z Cracovią dali nam do zrozumienia, że mamy to spotkanie przegrać, to każdy z nas podejdzie do tego meczu na sto procent. Będziemy grać jak zwykle o zwycięstwo - podkreślał w "Gazecie Krakowskiej" Cezary Wilk, pomocnik Wisły Kraków.

Tyle że za Śląskiem przemawia niemal wszystko. Michał Probierz, trener Wisły, po ostatnim meczu z Górnikiem Zabrze odsunął od składu czterech piłkarzy i musi postawić na żółtodziobów, bo został z jednym obrońcą. To wszystko powoduje, że niektóre firmy bukmacherskie przyjmują zakłady na każdy mecz ostatniej kolejki ekstraklasy, tylko nie spotkanie Wisła - Śląsk.

Inni bukmacherzy obniżają kursy. Jeszcze kilkadziesiąt godzin temu za postawioną złotówkę na zwycięstwo Śląska można było dostać więcej niż za wygraną Wisły. Teraz za wytypowanie wygranej krakowian da się zarobić nawet siedmiokrotność zainwestowanej kwoty. Kursy na zwycięstwo wrocławian spadły do ok. 1.5.

- Czy jest coś na rzeczy? Jak najbardziej. Kursy mówią wszystko. Śląsk grający na wyjeździe jest zdecydowanym faworytem meczu z Wisłą. Resztę można sobie dopowiedzieć. Wisła gra z jednym obrońcą, a kibicom przede wszystkim zależy na tym, by mistrzostwa nie zdobyła Legia Warszawa. To też są przesłanki, które bierze się przy ustalaniu kursów - podkreśla Jarosław Andruszkiewcz, doradca branży bukmacherskiej, w rozmowie z portalem krakow.sport.pl.

Początek wszystkich meczów ostatniej kolejki ekstraklasy w niedzielę o godz. 17.

Czy trener Michał Probierz podjął właściwą decyzję odsuwając od składu Davida Bitona, Kew Jaliensa, Michaela Lamey'a i Dragana Paljicia?
Tak
61%
5397 głosów
Nie
26%
2289 głosów
Nie mam zdania
13%
1192 głosów