Sport.pl

Ks. Jacek Stryczek krytykuje działaczy Wisły Kraków

- Nie podoba mi się ich postawa - mówi ksiądz, a zarazem kibic krakowskiego sportu, który opowiada też o... grzechach Patryka Małeckiego.
Ksiądz Stryczek to niestandardowy duchowny: prezes Stowarzyszenia Wiosna, organizator akcji "Szlachetna Paczka", a zarazem fan Wisły. W rozmowie z portalem wislalive.pl opowiada o piłce nożnej, Bogu, ale też problemach w szatni krakowskiej drużyny.

- W Wiśle coś się popsuło i nagle przyszły nowe osoby, które miały ogromną potrzebę deprecjonowania swoich poprzedników. Teraz słyszy się, że w Wiśle nie ma już miejsca na obcokrajowców i główną rolę mają odgrywać Polacy. To ja się pytam, jak mają się czuć ci ludzie, którzy zostali ściągnięci z zagranicy i zarabiają duże pieniądze? - zastanawia się duchowny.

Postawa władz klubu zirytowała księdza, który dał upust emocjom na swoim blogu. - Napisałem tekst o Wiśle, bo strasznie nie podoba mi się podejście wielu polskich działaczy i sportowców. Do Wisły sprowadzono ludzi, którzy mieli wygrywać. Przed meczem przeczytałem jednak wiele złych opinii na ich temat. Również od działaczy - dodaje Stryczek.

Duchowny nie chce oceniać Patryka Małeckiego, który nosi tatuaż z podobizną Jana Pawła II, a na boisku nie uchodzi za aniołka. - Nie znam go. Być może zależy to od jego otoczenia. Czasami bywa tak, że duże pieniądze potrafią zdemoralizować ludzi. Wiara jest zobowiązująca. Jeśli mężczyzna oświadcza się swojej wybrance, to nie powinien jej zdradzać. To jest rzecz fundamentalna. Z drugiej strony - wszyscy jesteśmy grzesznikami i ciągle walczymy ze swoimi słabościami - podkreśla ks. Stryczek.

Więcej o:
Komentarze (5)
Ks. Jacek Stryczek krytykuje działaczy Wisły Kraków
Zaloguj się
 • krakk1

  Oceniono 17 razy -1

  Co to za osobnik? Myślałem, że z "Jude gangu", a on tu opowiada, że jest fanem Wisły? Wallendrod jakiś? lol

  Ten księżula ma wielkie parcie na szkło. Celebrytą chce zostać. W tym wywiadzie jest zdjęcie wiele mówiące. Ks. Stryczek ustawil sobie konfesjonał przed galerią handlową i udaje ważniaka. Ludzie patrzą, a on taki ważny i sławny...
  Czepia sie Małeckiego, a sam z szalikiem kibicowskim skacze.. Czy to pasuje księdzu?

 • bombullo

  Oceniono 16 razy -10

  Gdziez jeszcze jest wolna nisza zeby katabasa nie trafic?!
  Wszedzie slychac ten szum sukiennych dresow!
  A idzze ty w kibini mater,ze tak klikne po krakosku i kazmirzosku!
  Specyialista sie znalzl!
  Zaloz se stryczek na grdyke i w PiSdu...!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX