Sport.pl

(Nie)udane powroty Michała Probierza do Zabrza

Wisła Kraków zagra w czwartek z Górnikiem w Zabrzu (godz. 18). Dla trenera gości to będzie pojedynek pełen sentymentów.
Szkoleniowiec Wisły w ciągu siedmiu lat występów w Górniku rozegrał 181. spotkań. Potem wracał do Zabrza jako zawodnik Pogoni Szczecin oraz trener Widzewa i Jagielloni Białystok. - Jako piłkarz zostałem tam przyjęty najlepiej, jak tylko można być - wspominał Probierz na konferencji prasowej.

Mimo wszystko trener nie ma szczęścia do Górnika. Po zakończeniu przygody ze śląską drużyną tylko raz wyjeżdżał z Zabrza zwycięski (patrz zestawienie poniżej). I tym razem może być trudno, bo Wisła po derbach Krakowa pojechała na Śląsk zdekompletowana.

W autokarze zabrakło miejsca dla Marko Jovanovicia, Osmana Chaveza i Gordana Bunozę (kontuzje), a także Michała Czekaja (z Cracovią dostał czwartą żółtą kartkę). Nie wiadomo jednak czy z czterech pozostałych defensorów wszyscy będą zdolni do gry, bo w derbach zawodnicy nie szczędzili sobie razów.

- Nie mam pojęcia, kto wsiądzie do autobusu jadącego do Zabrza. Zanosi się na kolejny debiut od pierwszej minuty - przyznaje Probierz, który może dać szansę Mateuszowi Arianowi ( więcej młodym zawodniku tutaj).

Mimo wszystko trener Wisły nie traci humoru. - Życzę powodzenia Adamowi Nawałce, bo jak rozpracuje nas, to będzie mistrzem - żartował na spotkaniu z dziennikarzami. Początek meczu o godz. 18. Relacja na żywo w krakow.sport.plPowroty Michała Probierza do Zabrza

2004 Górnik - Pogoń Szczecin 4:0 (jako piłkarz)

2006 Górnik - Widzew 0:0

2008 Górnik - Jagiellonia 1:0

2010 Górnik - Jagiellonia 0:1

Więcej o: