Standard Liege chce gwiazdę Wisły Kraków - Maora Meliksona

Belgowie, którzy w 1/16 Ligi Europy wyeliminowali mistrzów Polski, złożył propozycję kupna Izraelczyka. - Potwierdzam, że otrzymaliśmy ofertę dla Maora - mówi na łamach izraelskich mediów Dudu Dahan, menedżer pomocnika mistrzów Polski.
Według portalu sports.walla.co.il, Belgowie są skłonni zapłacić za Meliksona 1,2 miliona euro. Z kolei piłkarz miałby zarabiać w Standardzie pół miliona euro na sezon. Pomocnik podobno wyraził chęć podpisania kontraktu. - Otrzymaliśmy ofertę, ale ostatecznej decyzji z klubu jeszcze nie ma. Zainteresowanie Maorem odbieram jako wyraz uznania - twierdzi agent piłkarza.

29. kolejka Ekstraklasy - zobacz co szykujemy w Sport.pl »

Trudno spodziewać się, by Wisła za tak sumę oddała swojego najlepszego gracza. W klubie z Reymonta liczą, że na Izraelczyku, który ma kontrakt do czerwca 2015 roku zarobią dużo więcej. Sami zapłacili za niego 675 tys. euro.

Działacze Standardu mieli okazję przyjrzeć się Meliksonowi podczas lutowego dwumeczu w Lidze Europy. W pierwszym spotkaniu w Krakowie Izraelczyk zaliczył asystę. Celnie dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę do bramki brzuchem skierował Cwetan Genkow. W rewanżu krakowianie nie zdołali strzelić gola i po bezbramkowym remisie odpadli z Ligi Europy.

Standard zajmuje piąte miejsce w tabeli. By awansować do europejskich pucharów musi uplasować się przynajmniej lokatę wyżej. Do zajmującego czwarta pozycję Racingu Genk Standard traci punkt, ale ma na koncie rozegrany mecz więcej.

W drużynie występuje już dwóch graczy z Izraela: Maor Buzaglo i Rami Gershon.

1,2 mln euro za Maora Meliksona to...