Wisła Kraków. Osman Chavez chce wyzdrowieć na czerwcowe eliminacje mistrzostw świata

Osman Chavez w połowie kwietnia przeszedł operację kolana. Teraz obrońca Wisły Kraków ćwiczy na siłowni, biega i snuje plany o powrocie.
Chavez doznał kontuzji w spotkaniu 24. kolejki z Legią Warszawa. Przed świętami wielkanocnymi wyleciał do ojczyzny i skonsultował się z ortopedą, który zalecił mu operację. Poddał się jej, gdy tylko otrzymał zgodę z Wisły.

Piłkarzowi bardzo zależy na czasie, bo liczy na występ w reprezentacji Hondurasu w spotkaniu przeciwko Panamie. Mecz w ramach eliminacji do mistrzostw świata w 2014 roku zaplanowano na 8 czerwca. By nie stracić formy Chavez pływa i ćwiczy na siłowni. - Wierzę, że do spotkania z Panamą wyzdrowieję. Wciąż odczuwam lekki dyskomfort, ale to normalne po takiej operacji - mówił obrońca portalowi tiempo.hn.

Honduras w eliminacjach trafił do grupy C z Panamą, Kubą i Kanadą. Spotkaniem z Panamą drużyna Chaveza zainauguruje rozgrywki grupowe.

Obrońca regularnie występuje w drużynie narodowej. Choć ma już 27 lat, jest także brany pod uwagę przy ustalaniu składu drużyny na Olimpiadę w Londynie. Selekcjoner każdej reprezentacji może bowiem powołać do kadry trzech starszych piłkarzy.