Piłkarze Wisły Kraków rozegrali mecz na Rynku Głównym [FOTO i WIDEO]

Ekstraklasa pod Sukiennicami? Tuż po godzinie 14 David Biton, Michał Czekaj, Łukasz Garguła, Cwetan Genkow i Ivica Iliew postanowili zagrać w piłkę w samym sercu miasta z przechodniami. To oczywiście część akcji marketingowej organizowanej przez klub.
Ku zaskoczeniu wszystkich ubrani w dresy zawodnicy wbiegli na największy plac Krakowa wymieniając między sobą podania i prezentując przeróżne triki. "Chodźcie, zagrajcie z nami" - krzyknęli piłkarze do przyglądających się tej sytuacji osób.

W ciągu kilkudziesięciominutowej zabawy radości i uśmiechów nie brakowało. Do gry włączało się coraz więcej osób. Najpierw grano w "dziadka", a potem mini mecz pięciu na pięciu. Z bluz utworzono bramki, a tłumu kibiców... linie boczne. Po chwili do zespołu rywali zaczęło dołączać coraz więcej osób, aż na placu znalazło się kilkudziesięciu zawodników, którzy mierzyli się z piątką wiślaków. W poszukiwaniu wolnej przestrzeni do gry Łukasz Garguła wspiął się nawet na pomnik Adama Mickiewicza, z którego zagrywał piłkę do partnerów znajdujących się pod bramką przeciwników.

W trakcie akcji łącznie 100 osób otrzymało zaproszenia na najbliższe dwa mecze Wisły. Zwycięzcy mogą je wymienić na bilet w Strefie Kibica.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Kraków - Sport.pl »