Kibice Celtiku Glasgow dyskutują o Pawle Brożku. "Zagrał przyzwoicie" kontra "nie wziąłbym go nawet za darmo"

Były napastnik Wisły Kraków po raz pierwszy wystąpił w wyjściowej jedenastce Celtiku, ale nie zachwycił kibiców. "Nie osądzajmy go przedwcześnie" - apelują niektórzy z nich, choć wygląda na to, że dni Brożka w Glasgow są policzone.
Półroczne wypożyczenie z Trabzonsporu do Celtiku miało otworzyć przed Brożkiem wrota do występu na Euro 2012. Ale w Szkocji polski napastnik gra równie rzadko co w Turcji. Dopiero w niedzielę wybiegł na boisko od pierwszej minuty przeciwko Motherwell FC, ale tylko dlatego, że Celtic jest już pewny mistrzostwa i trener Neil Lennon może pozwolić sobie na eksperymenty.

Celtic wygrał 3:0, ale Brożek nie trafił do siatki i opuścił boisko w 59. minucie. Kibice na oficjalnym forum internetowym zastanawiają się, czy klub powinien przedłużyć umowę z Polakiem. Na razie wszystko wskazuje, że Celtic odeśle go do Trabzonsporu. Możliwość jego ponownego sprowadzenia sonduje też Wisła.

Co piszą kibice?

*Hammer: "Wygląda na to, że to dobry piłkarz, ale w niedzielę jego wykańczanie akcji było nędzne"

*Holy pope: "Wyglądało to dobrze, dopóki nie dochodził do sytuacji strzeleckich. Brakowało mu zadziorności"

*Rory 09: "Dobrze się poruszał, pokazał niezłą technikę, ale jego skuteczność była naprawdę słaba"

*Derrybhoy1: "Nie byłbym brutalny w ocenach. Wyglądał przyzwoicie, po prostu tym razem szwankowała jego skuteczność. Kilka meczów i zdobytych bramek powinny mu dobrze zrobić. Ale nie jestem przekonany, czy jest sens brać go na stałe"

*Cammy07: "Szkoda, że do tej pory nie miał okazji pokazać, co potrafi. Mimo nie przekreślałbym jego szans na podpisanie definitywnego kontraktu"

*Magoo: "Mogę się mylić, ale chyba nie jest wystarczająco dobry na Celtic"

*TIM O'Brien: "Dobrze się poruszał, dobrze panował nad piłką, ale zmarnował dwie lub trzy znakomite okazje. Dzięki strzelonej bramce byłby bardziej pewny siebie i mógłby zostać przyzwoitym napastnikiem. Ale jeśli to, co pokazał, jest wszystkim, co potrafi, nie wziąłbym go nawet za darmo"

*Lewis1967: "Był trochę >drewniany<, bo od dawna nie grał. Myślę, że to dobry zawodnik. Nie powinniśmy go jeszcze osądzać"

*Lion1961: "Nie jestem przekonany, czy Brożek jest typem napastnika, jakiego potrzebujemy, ale nie da się go ocenić po jednym występie. To trochę szalone już teraz go szufladkować. Kiedy za tydzień strzeli zwycięskiego gola, natychmiast zostanie bohaterem"