Sport.pl

Wisła Kraków. Trener Michał Probierz szuka piłkarzy na pierwszoligowych stadionach

Michał Probierz szuka piłkarzy, którzy w przyszłym sezonie mogliby wzmocnić zespół mistrzów Polski. W środę szkoleniowiec oglądał z trybun spotkania Ruchu Radzionków z Pogonią Szczecin i Piasta Gliwice z Olimpią Elbląg.
O godz. 16.30 szkoleniowiec krakowian zasiadł na trybunach stadionu w Radzionkowie. Dziewiąty w tabeli Ruch zremisował z trzecią Pogonią Szczecin 1:1. Dwie i pół godziny później Probierz był 23 kilometry dalej w Gliwicach i razem ze Zdzisławem Kapką, szefem skautów w krakowskiej drużynie, oglądał spotkanie lidera z ostatnim zespołem pierwszej ligi. Piast po słabym meczu pokonał Olimpię Elbląg 1:0.

Wisłę w następnym sezonie czeka rewolucja. Kontrakty kończą się aż dziewięciu piłkarzom. Zgodnie z zapowiedzią Jacka Bednarza, wiceprezesa ds. sportowych, w przyszłym sezonie klub będzie dysponował budżetem niższym nawet o 20 procent. Pensje zawodników mają zostać zredukowane, a klub zasilą głównie Polacy. W związku z tym, Probierz szuka kandydatów do gry w Wiśle w niższych ligach. Przed miesiącem Zdzisław Kapka i Maciej Żurawski, ambasador klubu, obserwowali Macieja Gajosa, młodego napastnika Rakowa Częstochowa.

Probierz musi szukać zawodników, bo Kraków mogą opuścić także piłkarze z ważnymi kontraktami, na których klub będzie chciał zarobić. O zainteresowaniu Celticu Glasgow Maorem Meliksonem pisał kilka tygodni szkocki dziennik "The Scottish Sun".

Więcej o: