Sport.pl

Alan Uryga: Wzoruję się na Gerardzie Pique

- Czarek Wilk jako kapitan i Polak dużo mi podpowiadał. Ogólnie cała drużyna próbowała pomóc mi przed debiutem dobrym słowem czy radą - podkreśla Alan Uryga po przegranym spotkaniu z Jagiellonią (0:1).
18-letni obrońca spisał się bardzo przyzwoicie, choć wcześniej grał tylko w juniorach i Młodej Ekstraklasie. - Pierwszy raz o debiucie pomyślałem, podczas obozu przygotowawczego, na który pojechałem z pierwszą drużyną. Nie spodziewałem się jednak, że tak szybko może to nastąpić i to w pełnym wymiarze czasowym. Byłem mile zaskoczony, że dostałem szansę i starałem się ją wykorzystać jak najlepiej - podkreśla Uryga na na oficjalnej stronie Wisły

Młody zawodnik odczuł jednak trudy sobotniego spotkania, bo pod koniec meczu łapały go skurcze. - Widać, że brakuje przygotowania, które pozwoliłoby mi rozegrać całe spotkanie i dać z siebie sto procent w meczu ekstraklasy. Myślę jednak, że dalszą pracą sprawię, że będę mógł przebywać na boisku pełne 90 minut - uważa Uryga.

Przy okazji debiutu zawodnik został zapytany o piłkarski wzór. - Jeśli chodzi o środek obrony to jest nim Gerard Pique z Barcelony. W środku pomocy, czyli pozycji, na której dawniej grywałem, podziwiam Yaya Toure, a w naszej drużynie Radka Sobolewskiego - podkreśla Uryga.

Więcej o:
Komentarze (13)
Alan Uryga: Wzoruję się na Gerardzie Pique
Zaloguj się
 • duzymietek

  Oceniono 21 razy 21

  I takich piłkarzy powinna promować Wisła a nie 35 letnich piłkarskich emerytów sprowadzonych za ciężkie pieniądze... Zagrał z zaangażowaniem, nie popełniał dużych błędów, na pewno zgrał nie gorzej niż jego koledzy w meczach wcześniejszych.

 • daniel555ndra

  Oceniono 9 razy 7

  Zgadzam się jedynie z "3D". Puyol, Vidić, Ferdinand, Terry nie potrafią tak dobrze wyprowadzić piłki tak dobrze jak Pique. Ten koleś mógłby grać jako główny rozgrywający w średnim klubie europejskim. Każdy obrońca przeżywał słabszy sezon... Teraz wrócił do formy i jak świetnie się prezentuje. Pozdrawiam komentujących z podstawówki.

 • Gość: KibicFCB

  Oceniono 5 razy 5

  Obrone Barcelony trzymaja obecnie Mascherano i Puyol, wiec jezeli juz wzorowac sie na Pique, to tym sprzed 2 sezonow ;)

 • Gość: 3D

  Oceniono 5 razy 1

  Tylko, że Pique ma całkiem inny styl gry, Pique często podchodzi wyżej, zarówno w rozegraniu piłki jak i w destrukcji, a Puyol jako niższy i bardziej zwrotny zabezpiecza tyły i ustawia obronę.

 • Gość: Tomek

  Oceniono 8 razy 0

  Chyba za Shakire :)
  Jak juz jest zapatrzony w Barce to przeciez Puyol byl, jest i bedzie lepszy od Pique....zawsze.

 • Gość: elo

  Oceniono 16 razy -2

  Rozumiem jeśli za wzór wziąłby sobie Puyol'a. Terry'ego. Vidić'a. Ferdinand'a.
  Ale Pique?! Kim ona w ogóle jest ?

 • Gość: Kris

  Oceniono 4 razy -4

  Tomek: dobrze powiedziane

 • Gość: wcasowic

  Oceniono 13 razy -9

  Na Pique ? aaa to dlatego jest taki wolny i mimo wysokiego wzrostu przegrywa główki z karłami

 • Gość: wcasowic

  Oceniono 13 razy -11

  Na Pique ? aaa to dlatego jesteś taki wolny i mimo wysokiego wzrostu przegrywasz główki z karłami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX