Wisła Kraków. Osman Chavez przestrzega Real Madryt

Osman Chavez w wywiadzie dla gazety ?Diez? podpowiada podopiecznym Jose Mourinho na co powinni uważać w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z APOELem Nikozja.
Cypryjska drużyna awansowała do elitarnych rozgrywek pokonując w dwumeczu Wisłę. APOEL wygrał grupę (wyprzedził Zenit Sankt Petersburg, FC Porto i Szachtar Donieck), w 1/8 finału wyeliminowali Olimpique Lyon i w ćwierćfinale zmierzą się z zespołem z Madrytu.

Zdaniem Chaveza największym atutem Cypryjczyków jest gra z kontry. - Po stracie piłki przez rywali zawodnicy APOELU natychmiast się rozpędzają. Zespół dysponuje też solidną defensywą, ciężko jest strzelić im bramkę. Zaskoczeniem dla Realu może okazać się boisko, mniejsze niż to, do którego przywykli. No i oczywiście pogoda, do której zawodnicy grający w Europie nie są przyzwyczajeni. Mnie klimat na Cyprze bardzo odpowiada, ale moi koledzy z drużyny ciężko znosili wysoką wilgotność - opowiada Honduranin.

Chavez przyznaje, że nie śledził specjalnie poczynań drużyny z Nikozji w lidze Mistrzów, ale osiągnięcie przez nich ćwierćfinału wywarło na nim spore wrażenie. - Wszyscy w klubie jesteśmy zaskoczeni jak daleko zaszli. Okazuje się, że odpadliśmy ze świetną drużyną. Real Madryt czeka ciężkie zadanie - kończy obrońca.