Kiedy wreszcie Paweł Brożek dostanie szansę!? - pytają kibice Celtiku

Były napastnik Wisły Kraków pod koniec stycznia przeszedł do Celtiku Glasgow, by utorować sobie drogę do składu na Euro 2012, ale więcej czasu niż na boisku spędza na ławce rezerwowych. "Po co klub podpisał z nim kontrakt, skoro teraz nie chce skorzystać z jego usług?" - pytają kibice.
W drużynie z Glasgow Brożek zadebiutował w spotkaniu z Hearts of Midlothian. Polak wszedł na boisko w 74. minucie, kiedy jego drużyna prowadziła już 4:0. Zmienił Scotta Browna, strzelca pierwszej bramki. Od tej pory wypożyczony z Trabzonsporu napastnik zaliczył jeszcze 17 minut w spotkaniu z Dunfermline Athletic (Celtic wygrał 2:0). Pozostałe mecze przesiedział na ławce rezerwowych.

Powód, dla którego były piłkarz Wisły nie mógł do tej pory liczyć na miejsce w pierwszym składzie jest prosty. Celtic zaliczył 20 kolejnych zwycięstw, a napastnicy, którzy wychodzili w pierwszej jedenastce, nie mieli problemów ze zdobywaniem bramek. Gary Hooper zdobył w obecnym sezonie już 16 goli i prowadzi w klasyfikacji strzelców, a Anthony Stokes jest piąty z jedenastoma trafieniami.

Sytuacja zmieniła się w sobotę, kiedy Celtic zaledwie zremisował z siódmym w tabeli Aberdeen. Ci, którzy dotychczas nie zawodzili, nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie bramkarza rywali. Mimo to Brożek nie zszedł z ławki. Szkoleniowiec zrobił trzy zmiany, ale nie wpuścił na boisko żadnego z rezerwowych napastników.

"Zaczyna mnie denerwować, że Lennon [Neil, szkoleniowiec Celtiku - przyp. red.] nie chce dać Brożkowi szansy. Po co klub go wypożyczył, skoro nie daje mu grać? W meczu z Aberdeen Hooper był wyjątkowo słaby, a zamiast Brożka na boisku pojawił się Cha Du-Ri [obrońca - przyp. red.]. Nie rozumiem tej decyzji" - to jeden z wpisów na forum kibiców Celtiku. Podobnych opinii jest wiele. "Z Aberdeen powinien zagrać przynajmniej 30 minut" - pisze użytkownik holy pope. "Nie wiem, po co klub podpisał z nim kontrakt, skoro teraz nie korzysta z jego usług, nawet wtedy, kiedy napastnicy na boisku sobie nie radzą" - twierdzi kungfoofighter.

"To denerwujące, że Brożek siedzi ciągle na ławce, chciałbym zobaczyć, jak sobie poradzi w ataku" - żałuje Moncur67. "Od dawna twierdzę, że jedyną wadą Lennona jest to, że niektórym zawodnikom nie chce dać szansy"- zauważa MacEwan23.

Niektórzy fani twierdzą, że Brożek jest po prostu za słaby, by móc liczyć na regularne występy w Celtiku. "Czy myślicie, że Lennon poważnie bierze pod uwagę kogoś, kto nie miał pewnego miejsca w jedenastce Trabzonsporu? Za rok Brożka w klubie nie będzie" - twierdzi RockhardBoss.

Brożek powinien dostać szansę? Zastanawiamy się na Facebooku Kraków - Sport.pl »


Niektórzy fani mają inną teorię na temat nieobecności Polaka na boisku. "Piłkarz nie umie powiedzieć ani słowa po angielsku i to niewątpliwie działa na jego niekorzyść" - sugeruje JosiahBartlet.

Jeśli Brożek nie będzie regularnie grał w składzie Celtiku, może mieć problem z załapaniem się do kadry na Euro 2012. Franciszek Smuda nie powołał napastnika na ostatnie spotkanie z Portugalią. - Paweł w nowym otoczeniu jest dopiero od kilkunastu dni, chcę mu dać szansę na odpowiednią aklimatyzację. Niech najpierw wywalczy miejsce w składzie swojej drużyny - mówił selekcjoner przed meczem na Stadionie Narodowym.

Kolejny mecz Celtic rozegra dopiero 25 marca. Przeciwnikiem będzie odwieczny rywal - Glasgow Rangers.