Sport.pl

Belgijska prasa: "Misja wykonana, styl nieważny. Sergiej Pareiko zepsuł spektakl"

Media w Belgii więcej uwagi poświęcają zachowaniu krakowskich kiboli niż spotkaniu. Fani Wisły Kraków zakłócili minutę ciszy poświęconą zmarłemu przed kilkoma dniami Guy'owi Namurois, trenerowi przygotowania fizycznego. O meczu piszą krótko: "Standard zrobił, co do niego należało".
Gazeta "L'Avenir" zauważa, że choć Wisła zaprezentowała się słabiej niż przed tygodniem, to znów grając w dziesiątkę nie ustępowała piłkarzom Standardu. Ci z kolei "sprawili lepsze wrażenie niż w Krakowie, ale mimo to poziom widowiska nie dorównywał innym spotkaniom Standardu w Lidze Europy, które zawodnicy z Liege rozegrali na własnym stadionie. Piłkarze z Krakowa przez całe spotkanie nie stworzyli praktycznie żadnej okazji na zdobycie gola. Standardowi niestety też brakowało atutów w ataku" - pisze dziennik.

Portal dhnet.be podkreśla, że obraz meczu nie ma znaczenia, liczy się to, że cel, jakim był awans do kolejnej rundy został zrealizowany. "Piłkarze Standardu zrobili co do nich należało. Wystarczyło dowieźć do końca bezbramkowy remis. Czerwona kartka dla Gervasio Nuneza ostatecznie podcięła Wiśle skrzydła. Misja została wykonana" - czytamy na portalu.

"DeMorgen" koncentruje się na zachowaniu polskich fanów i komentuje wybryk Sergieja Pareiki. "Polscy kibice zmusili sędziego do przerwania minuty ciszy. Standard zagrał w eksperymentalnym ustawieniu, ale zadanie ułatwił mu Nunez, który zobaczył drugą żółtą kartkę. W końcówce bramkarz Wisły został kilkukrotnie sprawdzony przez Michy'ego Batshuayi, nowego pupila kibiców Standardu, oraz Serge'a Gakpe. Po końcowym gwizdku Estończyk rzucił się na tego drugiego, chcąc wyrównać z nim rachunki. Jego zachowanie zepsuło dobry spektakl" - pisze gazeta.

Więcej o:
Komentarze (23)
Belgijska prasa: "Misja wykonana, styl nieważny. Sergiej Pareiko zepsuł spektakl"
Zaloguj się
 • Gość: Wiślak

  Oceniono 28 razy 24

  Zawsze to Polacy musza być tymi gorszymi. Nic sie nie pisze o tym że kapitan Standardu, popchnął trenera Moskala, za co powinna być czerwona kartka, potem kopnął Pareike i w tych 2 przypadkach nie przeprosił. Cham i prostak. Nie dziwie sie Pareice że tak zareagował,nie mógł juz patrzyc na ten teatr, i sedziowanie.. przynajmniej nie da sobą pomiatać.

 • Gość: Pytajnik

  Oceniono 11 razy 11

  Dlaczego ten zawodnik który tak uderzył oburącz trenera Wisły nie dostał czerwonej kartki? Bo uderzył ale nie w twarz tylko w klatke piersiowa?

 • Gość: marpio

  Oceniono 13 razy 11

  "Obiektywna" prasa belgijska nie wspomina rzecz jasna o ataku piłkarza Standardu na trenera Moskala, a może to Gazeta przemilcza ten fakt ? W końcu mogłoby się okazać, że nie tylko w Polsce na mecze chodzą chuligani, ale i w rdzennej Europie nie brakuje takich zjawisk... Czy to już dziennikarska schizofrenia, że piętnuje się incydenty z udziałem "naszych", a przemilcza wybryki innych ? Mamy wielki szum w mediach o petardy hukowe jakie odpalili kibice Wisły (czyżby jakiś Europejczyk stracił słuch ?), ale gdy kibice Standardu rzucili w Krakowie w tłum kilkanaście rac świetlnych, które cudem nikogo nie poparzyły to wspominanie o tym było "niestosowne"...

 • Gość: mam juz tego dość

  Oceniono 9 razy 9

  Wszyscy sie rozpisują o złym zachowaniu kibiców czy piłkarzy wisly, nikt nie widzi tego co zrobił kapitan standardu.Niech pisza tak dalej a zobaczycie, ze obejętnie jaka polska druzyna bedzie grała z belgijska skrzyknę kumpli i rozje... tam wszystko co bedzie pod reka

 • bodzio-z

  Oceniono 6 razy 6

  Obiektywnie patrząc na oba mecze to wygrała drużyna gorsza technicznie i co ciekawe mniej wybiegana.

 • jurakuz

  Oceniono 10 razy 6

  oczywiście ani słowa o ataku begijskiego kopacza na trenera Moskala? czy wyborcza przemilcza? jakie kary dla kiboli standardu za rzucanie racami w pierwszym meczu? a temu murzynowi co chamsko nadepnął Pareike należała się czerwona kartka z miejsca

 • Gość: krk

  Oceniono 6 razy 6

  szkoda słów "gó... prawda"

 • zebrok

  Oceniono 9 razy 5

  trzeba zacząć pozywać GieWu i TVN za szkalowanie ludzi, obrzucanie ich epitetem "kibole"

 • Gość: cała prawda

  Oceniono 11 razy 3

  Widzicie, Polacy, już wami chce jakaś Belgia dyrygować, każą wam stać na baczność wtedy kiedy oni chcą, każą dziękować bramkarzowi za to, że został po chamsku kopnięty w rękę, plują na was, ramię w ramię z Gazetą Wyborczą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX